W przepięknym otoczeniu zamku Achleiten już od trzydziestu lat rozgrywane są CDI4*. Rodzina Max-Theurer kupiła tę urokliwą posiadłość w 1982 roku. Oprócz drobiazgowego odrestaurowania obiektu pod kierownictwem Sissy Max-Theurer, mistrzyni olimpijskiej z Moskwy, zbudowano także imponującą infrastrukturę jeździecką.

 

Achleiten było gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w Ujeżdżeniu w 1999 roku oraz Mistrzostw Austrii w 2007 roku. Lista światowej klasy jeźdźców, którzy odnosili sukcesy na czworoboku pod zamkiem jest długa: Nicole Uphoff, Klaus Balkenhol, Anky van Grunsven, Gyula Dallos, Isabell Werth, Dorothee Schneider i oczywiście sama Sissy Max-Theurer i jej córka Victoria Max-Theurer, czterokrotna olimpijka.

 

Również w tegorocznej edycji Victoria Max-Theurer triumfowała. Dosiadając 11-letniego syna Totilasa Birkhof’s Topasa FBW odniosła drugie po Monachium międzynarodowe zwycięstwo z wynikiem GP 75,261% i kolejne w Grand Prix Special z 76,340%. W obu konkursach drugi był Florian Bacher (Fidertraum), który tym samym wywalczył kwalifikację na MŚ w Herning. Mimo 30-stopniowych upałów cała austriacka drużyna spisała się świetnie, co może być dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Świata. Dokładny skład ekipy nie jest jeszcze znany.

 

Zarówno w Grand Prix, jak i w Grand Prix Special znakomity występ zaliczyła Aleksandra Szulc na Breakdance. Zawodniczka osiągnęła odpowiednio 67,978% i 67,128%. W składzie jury wśród sędziów 5* znalazła się Niemka Evi Eisenhardt, która sędziowała między innymi podczas Igrzysk w Londynie.

 


wyniki TUTAJ