Dziś rozpoczęły się międzynarodowe zawody ujeżdżeniowe CDI-W Wrocław. Przez 4 dni w hali na wrocławskich Partynicach zostaną zaprezentowane konie m.in. z Polski, Niemiec czy nawet Tajlandii i Singapuru. Dziś rozegrały się pierwsze konkursy w ramach kategorii młodzieżowych.

Jako pierwsze na czworoboku zostały zaprezentowane konie w konkursie CDICh-A. Udział wzięli przedstawiciele Republiki Czeskiej oraz Estonii. Najwyższy wynik, 72,607%, uzyskała czeska zawodniczka Christinne Lenomarova, która startowała na klaczy czeskiej hodowli GOLDY. Przejazd zawodniczki reprezentującej Estonię, Laurel Allekõrs, która prezentowała wałacha rasy estońskiej CALVIN J, został oceniony na 72,179%, dzięki czemu zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce w tym konkursie zajęła również zawodniczka z Czech, Aneta Valerianova na klaczy REIKA z wynikiem 71,625%.

Podium w konkursie CDIP w całości należało do zawodników z Danii. Zwycięstwo odniosła Laura Qvist. Zawodniczka na westfalskiej klaczy DER KLEINE LORD ukończyła przejazd z wynikiem 71,857%. Na miejscu drugim, z wynikiem 69,667%, uplasowała się Nynne Dietz Viborg startująca na ogierze CAMPARI W WE. Trzecie miejsce zajęła Filippa Jaeger Jensen na klaczy SCHIERENSEES S'IL VOUS PLAIT, która uzyskała 69,476%. Jedyna reprezentantka Polski w tym konkursie, Pola Guerquin- Koryzma na wałachu MILKY WAY PP, z wynikiem 63,191% zajęła siódme miejsce.

W konkursie CDIJ oglądaliśmy 11 par. Najlepsza, z wynikiem 71,364%, okazała się Johana Vasaryova (CZE), która prezentowała westfalską klacz BONA DEA. Na drugim miejscu podium stanęła zawodniczka z Niemiec Jona-Emily Bomberg startująca na hanowerskim ogierze QUATERBACK'S DIAMOND. Przejazd tej zawodniczki został oceniony na 68,283%. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Polski Nelly Solecka dosiadająca wałacha rasy KWPN HIGH BID V.D.T, która uzyskała 67,172%.

Na czworoboku w konkursie CDIY zaprezentowano 8 koni. Pierwsze miejsce zajęła Johana Vasaryova (CZE). Zawodniczka dosiadająca oldenburskiego wałacha SILKY MOVES uzyskała 71,324%. Z wynikiem 68,971%, na drugim miejscu podium uplasowała się zawodniczka ze Szwajcarii Tallulah Lynn Nater, która startowała na hanowerskim ogierze QUANDO UNICO FRH. Przejazd reprezentantki Niemiec, Celestine Kindler na ogierze rasy westfalskiej QUOTENKOENIG 2 oceniono na 68,677% co zapewniło zawodniczce trzecie miejsce na podium. Najlepsza z reprezentantów Polski, Klaudia Halela, na oldenburskim wałachu CHIKOTO, z wynikiem 64,069%, zajęła 6 miejsce.

Relację live przez kolejne 3 dni konkursów można będzie oglądać na naszej stronie oraz platformie ClipMyHorse.TV. Zapraszamy do śledzenia transmisji i kibicowania.