Dziś na warszawskim Torwarze wystartował pierwszy dzień nowego sezonu Cavaliady Tour. W najtrudniejszym konkursie CSI3*-W triumfował Michał Kaźmierczak. Na parkuro-crossie nie miał sobie równych Jakub Wiraszka, a na czworoboku najlepiej zaprezentowała się Sandra Sysojeva.

Najpoważniejszym zadaniem sportowym czwartkowego popołudnia był konkurs Big Tour CSI3*-W z przeszkodami o wysokości 140 cm. Z parkurem zmierzyło się ponad 70 par. Bezbłędnie przejazdy ukończyło 34 z nich, więc o miejscach na podium zadecydował czas przejazdu. Najszybszy był Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy SP WHOOPY BOY. Para zwyciężyła w konkursie, kończą swój przejazd w czasie 51,69 s. Drugi stopień podium, ze strata zaledwie 0,11 s, wywalczył Adam Nicpoń. Zawodnik dosiadając oldenburskiej klaczy CYCERA ukończył przejazd w czasie 51,81 s. Trzeci czas w tym konkursie, 52,03 s, uzyskał reprezentant Holandii Lars Kuster, który startował na klaczy rasy KWPN HEAVEN OF ROMANCE.

Michał Kaźmierczak i WHOOPY BOY

W tym roku po raz pierwszy oglądamy dwa etapy Traf Eventing Tour i pierwszy z tych etapów mogliśmy śledzić już dzisiaj. Ku zaskoczeniu publiczności, w dwunawrotowym konkursie zwyciężył Jakub Wiraszka startujący na wałachu rasy SP CORRNERO. Czas drugiego nawrotu tej pary to 30,07 s. Na drugim miejscu uplasowała się Mistrzyni Polski Julia Gillmaier, która na wałachu DING DONG ukończyła drugi nawrót w czasie 31,98 s. Pierwszą trójkę pierwszego etapu zamknęła Aurelia Drywa startująca na wałachu rasy KWPN IWAN (32,22 s).

Jakub Wiraszka i CORRNERO

Swój pierwszy występ na czworoboku mają też już za sobą zawodnicy Cavaliada Dressage Tour. W konkursie Inter I triumfowała prawie niepokonana do tej pory Sandra Sysojeva (LTU). Jej dzisiejszy przejazd na oldenburskim ogierze FOUND BOY sędziowie ocenili na 72,588%. Drugie miejsce, z oceną 67,675%, zajęła Karolina Mazurek startującej na ogierze rasy SP BIAŁY KRUK. Marcin Woldański, dosiadający wałacha rasy KWPN J’ADORE, uplasował się na ostatnim miejscu podium. Sędziowie przyznali tej parze 67,193%

Na parkurze konkursu Medium Tour CSI3*-W stanęły przeszkody o wysokości 135 cm. Na liście startowej znalazło się 67 par. 34 z nich bezbłędnie pokonało całe przejazdy, a o miejscach na podium zadecydował czas przejazdu drugiej fazy. Na pierwszym miejscu podium stanął Felix Hassmann (GER) startujący na oldenburskiej klaczy ELLI 162. Para pokonała parkur drugiej fazy w czasie 29,59 s. Ze stratą zaledwie 0,38 s (29,97 s), drugie miejsce wywalczyła 15-letnia Antonina Kucharska, która startowała na bawarskiej klaczy CHICHA MINT. Na trzecim miejscu podium stanął 14-letni Litwin Trojus Rimkevicius dosiadający wałacha rasy AES CALIMERO W. Para ukończyła przejazd drugiej fazy w czasie 30,39 s.

Konkurs Open Tour CSIAm-A otworzył nowy sezon Cavaliada Tour. Zawodnicy mieli do pokonania parkur w dwóch fazach, na którym ustawiono przeszkody o wysokości 110 cm. Zofia Trela, dosiadająca niemieckiej klaczy CALOTTA pokonała najszybciej parkur drugiej fazy i zwyciężyła w dzisiejszym konkursie. Na drugim miejscu podium uplasowała się Olimpia Chwesewicz, która startowała na holsztyńskim wałachu CON X. Ostatnie miejsce na podium wywalczył zawodnik z Rumunii, Horia Butuza, startujący na hanowerskiej klaczy KANNADA DU CHATEAU. W ramach Open Tour CSIAm-A zawodnicy rywalizowali też na parkurze z przeszkodami o wysokości 120 cm. Najszybciej swój przejazd ukończył tu Kamil Kowalski startujący na westfalskiej klaczy CELINE, zwyciężając w konkursie. Jakub Ryczkowski, dosiadający klaczy QUALITY QUEEN, zajął drugie miejsce, a na ostatnim stopniu podium stanął Jacek Muraczewski, który startował na klaczy rasy SP ARIA

Transmisja LIVE: TUTAJ