W sobotę w Świnoujściu po raz ostatni oglądaliśmy zawodników konkursów Medium Tour. Finał z rozgrywką wygrał tu Juri Sokolovski z Estonii, a w konkursie Speed and Music najszybszy był Jan Bobik. Oglądaliśmy też najmłodszych w Cavaliadzie Future, finał Sunrise Tour i sztafetę z samochodem.

W sobotę rozegrano pierwsze finały Cavaliady w Świnoujściu. Najtrudniejsze zadanie stało przed zawodnikami finału Medium Tour. Oni zmierzyli się albo z konkursem 140 cm z rozgrywką albo z konkursem szybkości 135 cm Speed and Music. W tym pierwszym oglądaliśmy 40 zawodników i 4-konną rozgrywkę. Ostatecznym zwycięzca konkursu został reprezentant Estonii Juri Sokolovski. Zawodnik triumfował w starcie na klaczy EDITH, a czas przejazdu jaki uzyskali to 43,56 s. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Niemiec Marvin Jüngel dosiadający niemieckiej klaczy DSP KONTENDRA S. Ta para rozgrywkę pokonała w czasie 46,13 s. Podium zamknął reprezentant Polski Łukasz Brzóska startujący na klaczy rasy KWPN JERNILLA (4 pkt/ 44,59 s).

Zawodnicy konkursu Speed and Music zmierzyli się z parkurem 135 cm. Był to konkurs szybkości, a wysokie tempo sprzyja popełnianiu błędów, chociaż te , zgodnie z tabelą C, przeliczane były tu na karne sekundy. Zwyciężył jednak zawodnik który nie miał zrzutek, a parkur pokonał w czasie 53,22 s. Był to reprezentant Polski Jan Bobik startujący na ogierze rasy SP ONASIS. Miejsce drugie zajęła 19-letnia Anna Stasiak na holsztyńskiej klaczy CON CORDIA z czasem przejazdu 54,74 s, a na miejscu trzecim uplasował się zawodnik z Włoch Nicolo Gusella razem z holsztyńskim ogierem DON COR (58,07 s).

Również zawodnicy Sunrise Tour po raz ostatni wyjechali dzisiaj na parkur plaży w Świnoujściu. W finale na poziomie 120 cm triumfowała juniorka Maja Borzecka startująca na oldenburskiej klaczy CARENZA. Na miejscu drugim uplasowała się jej rówieśniczka, reprezentantka Niemiec Aleta Amalia Olearius dosiadająca oldenburskiego wałacha LEO ZENTO, a miejsce trzecie zajęła juniorka Adrianna Grzegorek razem z wałachem rasy SP EASY ZONE. W konkursie 110 cm najlepszy okazał się Michał Przybecki startujący na klaczy QUINTESSA. Miejsce drugie zajęła juniorka Amelia Depta w starcie na klaczy rasy SP CHANTILLY T, a trzecia była również juniorka, Julia Koszuta dosiadająca wielkopolskiej klaczy ARAMIDA.

Plaże w Świnoujściu po raz pierwszy powitali za to zawodnicy Cavaliady Future, dzisiaj w konkursie z oceną stylu jeźdźca, gdzie sędzią była Daria Kobiernik. Oceny te wyłoniły zawodników do rozgrywki. W kategorii MINI zwyciężyła Zofia Reimann startująca na kucu FRANKENHOEH'S MYLORD. Drugie miejsce wywalczyła Maja Głoskowska razem z klaczą WEDOG PRIDE N JOY, a trzeci był Antoni Nowak w starcie na kucu PASCAL JAN-PON. W kategorii MIDI najlepsza okazała się Kalina Sierakowska dosiadająca klaczy HELABA D'INSEGOTTE. Na miejscu drugim uplasował się Marek Layer startujący na kucu MADAME GAZELLE PP`, a trzeci był Hubert Prasek razem z klaczą ISGAAR. Młodzi zawodnicy walczyli też w sztafecie z samochodem. Zwyciężył zespół w składzie Ignacy Luboński na kucu S-PIORUN, Anna Korus na kucu BALLYSEEDY JACKO i Natalia Palmowska.

Wcześniej tego dnia rozegrano jeszcze konkurs 130 cm w ramach Small Tour. Kolejne zwycięstwo w tej rundzie odniósł reprezentant Niemiec Christoph Lanske startujący na holsztyńskiej klaczy STRAWBERRY GIRL. Miejsce drugie dzisiaj zajęła 15-letnia Antonina Kucharska dosiadająca niemieckiej klaczy CHICHA MINT, a na miejscu trzecim uplasował się Jan Bobik w starcie na klaczy rasy SP HASALA.