Zakończył się najważniejszy konkurs każdych zawodów, czyli Grand Prix. Na plaży w Świnoujściu po najwyższą nagrodę sięgnął reprezentant Niemiec Marvin Jüngel. Na trzecim stopniu podium stanął reprezentant Polski Adam Nicpoń.

Głównym punktem sportowej rywalizacji w niedzielę był oczywiście konkurs Grand Prix, zwykły z rozgrywką. Parkur miał tu wysokość 145 cm, a wyniki z tego konkursu zaliczane były do Longines Ranking. Próbę pokonania go bezbłędnie podjęło 34 zawodników i okazało się to nie lada wyzwaniem, bo do rozgrywki zakwalifikowały się jedynie trzy pary. Tam wszystkie zachowały czyste konto, więc o miejscach zadecydował czas przejazdu. Najszybszy okazał się tu 20-letni reprezentant Niemiec Marvin Jüngel. Triumfował w konkursie dosiadając belgijskiego ogiera PESSOA C. Czas ich zwycięskiego przejazdu to 35,15 s. Na miejscu drugim uplasowała się Carla Winkelmann, również reprezentująca Niemcy. Ta zawodniczka dosiadała hanowerskiego wałacha ENNO 55, a czas jaki uzyskali to 36,51 s. Podium zamknął najlepszy z reprezentantów Polski, Adam Nicpoń na holsztyńskim wałachu COUNTER (0 pkt/ 38,56 s). W pierwszej dziesiątce Grand Prix ukończyli jeszcze Dawid Skiba i ODILON VAN HET BEVRIJDTHOF (4 miejsce), Martin Rozynek i KAMIR RED WINE (6 miejsce), Piotr Szmytkowski i TIGRINA (7 miejsce) oraz Cassandra Orschel i VAN DER VAART R (9 miejsce)

Niedzielę otworzył finałowy konkurs Small Tour 130 cm. Parkur bezbłędnie i w zdecydowanie najlepszym czasie pokonał Jan Bobik startujący na klaczy rasy SP HASALA. Na miejscu drugim uplasowała się Monika Pasik dosiadająca klaczy rasy SF COCA LIGHT SEMILLY, a miejsce trzecie wywalczyła reprezentantka Niemiec Franziska Lass w starcie na oldenburskim wałachu CONCETTO N

W ramach CSI2* rozegrano jeszcze konkurs ostatniej szansy o wysokości 135 cm. Wygrał go reprezentant Niemiec Christoph Lanske startujący na holsztyńskiej klaczy LADY. Drugie miejsce zajęła Daniela Haase, również reprezentująca Niemcy, w starcie na belgijskim wałachu KYAMANT VAN ' T SPIEVELD. Podium zamknęła Daria Kobiernik dosiadająca klaczy rasy SP COLETTE