Po siedmiu latach CAVALIADA Summer wraca nad Morze Bałtyckie. Zawody CSI2*, CSI1*, CSI Amatorów, zawody w powożeniu i CAVALIADA Future odbędą się w dniach 22-25 czerwca br. na plaży w Świnoujściu.

 

 

Pierwsze w Polsce, drugie na świecie

Najszersza plaża w Polsce daje możliwości utworzenia wydarzenia, które do tej pory odbywało się tylko w Miami na Florydzie. Mamy już doświadczenie w tego typu imprezie, bowiem w 2016 r. z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowaliśmy CAVALIADĘ Summer Jumping na plaży w Kołobrzegu. Wydarzenie było pierwszymi i do tej pory jedynymi w Europie międzynarodowymi zawodami jeździeckimi rozgrywanymi bezpośrednio na plaży. Po siedmiu latach, ku ogromnej radości kibiców, zawodników oraz przyjaciół CAVALIADY, wydarzenie to wraca nad Morze Bałtyckie. Tym razem drugim miejscem na świecie, gdzie rozgrywają się zawody na plaży, będzie Świnoujście, gospodarz CAVALIADA Summer – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour.

Co w programie? Sport, rozrywka i targi

 

CAVALIADA to wydarzenie łączące ze sobą trzy elementy: sport, pokazy oraz targi. Już dziś wiadomo, co organizatorzy zaplanowali dla zawodników i kibiców najpopularniejszej konkurencji jeździeckiej – skoków przez przeszkody. Pula nagród w zawodach CSI przekroczy 400 000 zł, a zmagania podzielone będą na trzy kategorie.

 

Najbardziej prestiżowe konkursy odbędą się w ramach CSI2*. Dwa z nich (Duża Runda w piątek i niedzielne Grand Prix) zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Pula nagród w każdym z tych konkursów to aż 109 000 zł. Zmagania uzupełni Średnia Runda, która zakończy się w sobotę finałem z rozgrywką i konkursem Speed and Music – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy CAVALIADY Tour. Program uzupełniają klasyczne konkursy Małej Rundy CSI1* oraz rundy 110 cm i 120 cm.

Oprócz klasycznych konkursów sportowych nie zabraknie konkursów rozrywkowych. Będzie to m.in. konkurs barier, a także druga sztafeta. Oprócz dobrze już znanej, trzyosobowej sztafety zawodników CAVALIADY Future oraz dorosłych gwiazd, która odbędzie się w sobotni wieczór, w czwartek zawodnicy skoków przez przeszkody będą rywalizować w dwuosobowych zespołach.

 

Sporo emocji zapewnią aż trzy konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi. Najbardziej widowiskowy z nich, konkurs równoległy, odbędzie się w sobotę. Poza samą areną, na której odbywać się będą zawody oraz pokazy, publiczność będzie miała do dyspozycji strefę Expo, czyli Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

 

Więcej informacji na stronie www.summer.cavaliada.pl

Bilety: https://tobilet.pl

Program: TUTAJ