Za nami pierwszy dzień letniej odsłony Cavaliada Tour. Plaża w Świnoujściu powitała ponad 200 koni, które rywalizowały dzisiaj łącznie w 6 konkursach. Ten najtrudniejszy, Big Tour 140 cm, wygrał Andrzej Głoskowski, a w tym najbardziej widowiskowym, czyli sztafecie, triumfowali Philipp Schober i Marvin Jüngel.

Głównym punktem sportowej rywalizacja w czwartek był konkurs Big Tour 140 cm. Na liście startowej zapisane były 42 pary. Był to konkurs zwykły, dlatego zwyciężała para, która pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie. Udało się to reprezentantowi Polski, Andrzejowi Głoskowskiemu. Zawodnik zwyciężył w starcie na niemieckim ogierze VERDINALE. Czas jaki uzyskali to 62,26 s. Pozostałe dwa miejsca również wywalczyli polscy zawodnicy. Na miejscu drugim uplasował się Martin Rozynek dosiadający oldenburskiego ogiera KAMIR RED WINE. Ta para pokonała parkur w czasie 62,48 s. Pierwszą trójkę Polaków zamknął Adam Nicpoń razem z holsztyńskim wałachem COUNTER (0 pkt/ 63,96 s).

Zdecydowanie największym widowiskiem wieczorem dla publiczności był konkurs sztafet, czyli nowość w programie. W każdym zespole startowały dwie pary, a zwyciężał ten team który uzyskał najlepszy łączny czas przejazdu. Dodatkowo konkurs rozegrano zgodnie z tabela C czyli błędy przeliczane były na karne sekundy. Wystartowały 4 drużyny. Zwyciężyli reprezentanci Niemiec, trener i uczeń, Philipp Schober na wałachu JACK DANIELS i Marvin Jüngel na klaczy JOLIE LAFEE. Na miejscu drugim uplasowali się Łukasz Brzóska na klaczy JERNILLA i Paweł Jurkowski na wałachu BORNEO DE L'ABBAYE. Trzecie miejsce wywalczyły Malgorzata Ciszek - Lewicka na ogierze STAKKATONI i Agnieszka Olszewska na klaczy JAVENDA.

Zdecydowanie najliczniejszym konkursem w czwartek był dwufazowy konkurs Medium Tour 135 cm. Na starcie zameldowało się tu aż 76 par. Bardzo długo prowadzenie utrzymywała Daria Kobiernik, ale ostatecznie musiała uznać wyższość reprezentanta Niemiec. Konkurs wygrał Marvin Jüngel startujący na klaczy JOLIE LAFEE. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli już nasi reprezentanci. Drugie miejsce wywalczył Dawid Skiba dosiadający niemieckiego wałacha TAMAGOTCHI, a na miejscu trzecim uplasowała się wcześniej wspomina Daria Kobiernik razem z klaczą rasy SP DONNA NEVA S.

Pierwszy dzień Cavaliady Summer otworzył konkurs Small Tour 130 cm. Tu dwa pierwsze miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec. Wygrał Christoph Lanske startujący na holsztyńskiej klaczy STRAWBERRY GIRL, a drugi był Marc Bettinger dosiadający wałacha VAGABOND OF PICOBELLO Z. Na miejscu trzecim uplasował się Maksymilian Wechta w starcie na holsztyńskiej klaczy NEXT ONE.

Konkursy CSIAm w Świnoujściu podzielone są na dwie kategorie. W ramach Sunrise Tour zawodnicy rywalizowali na parkurach o wysokości 110 cm i 120 cm. Oba te konkursy wygrała 14-letnia Roksana Frączkowska. Na poziomie 110 cm najlepsza była na klaczy rasy SP VENEZIA, a w klasie 120 cm zwyciężyła na oldenburskim wałachu DUCATI. Miejsce drugie w wyższym konkursie zajęła juniorka Adrianna Grzegorek na wałachu rasy SP EASY ZONE, a trzecia była Alina Detjen (GER) w starcie na hanowerskim wałachu CAN CHRISTIANO. W klasie 110 cm druga była 15-letnia Amelia Lewkowicz na klaczy rasy KWPN CEREMBER ME M, a trzecia Alicja Grad na wałachu rasy SP LORGAN S.