W sobotę w Krakowie rozegrano ostatni z konkursów Middle Tour zaliczany do Longines Ranking. W tej rywalizacji triumfował Dawid Skiba. Wielki finał mieli zawodnicy HPP w Powożeniu. Konkurs wygrał Piotr Mazurek, a złoto w klasyfikacji końcowej zdobył Aleksander Fularczyk.

Konkursy powożenia zawsze wzbudzają ogromny entuzjazm widowni. Dzisiejszy konkurs był wyjątkowo emocjonujący, bo rozstrzygał o medalach Halowego Pucharu Polski i wynikach końcowych Cavaliada Driving Tour. W finałowym konkursie najlepiej zaprezentował się Piotr Mazurek powożący końmi BLIZARD, INTERCITY, INWENCJA i JAŚMIN. Zawodnik jako jedyny pokonał oba nawroty na zero, a w drugim uzyskał czas 107,98 s. Miejsce drugie dzisiaj zajął Aleksander Fularczyk, który przed finałem był liderem tabeli. Zawodnik startował z końmi ARES, EDJE, NEPTUN oraz NUTA, a końcowy czas ich przejazdu w finale to 121,92 s. Na miejscu trzecim uplasował się Krzysztof Szczepaniak razem z końmi MAESTRO MONO, PLUTO XX-2, PLUTO XX-1 i PLUTO XX-3. Czas przejazdu tego zawodnika to 134,33 s. Wyniki z dzisiejszego finału decydowały o wcześniej wspomnianej klasyfikacji końcowej i medalach Halowego Pucharu Polski. Po awansie do drugiego nawrotu o zwycięstwo był już spokojny Aleksander Fularczyk. To właśnie na szyi tego zawodnika zawisł złoty medal HPP. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanął zwycięzca dzisiejszego konkursu Piotr Mazurek, a po brązowy medal sięgnął Krzysztof Szczepaniak. Medalami udekorowano całe zespoły, powożących wraz z ich luzakami.

Drugim finałem rozegranym dzisiaj w Krakowie był ostatni z konkursów Middle Tour. Dzisiaj parkur miał wysokość 145 cm, a wyniki z tego konkursu zaliczane były do Longines Ranking. Na liście startowej zapisanych było 45 par. Bezbłędnie parkur podstawowy pokonało 8 z nich. Rozgrywka była bardzo dynamiczna, ale zwyciężyć mógł tylko jeden zawodnik. W konkursie triumfował Dawid Skiba startujący na wałachu rasy SP LA VULKANO L. Para pokonała rozgrywkę bezbłędnie w czasie 37,90 s. Na miejscu drugim uplasował się Tomasz Miśkiewicz, który w Krakowie prezentuje świetną formę. W tym konkursie dosiadał holsztyńskiego ogiera CASTIGO DE AMOR. Czas rozgrywki jaki uzyskali to 38,33 s. Na miejscu trzecim uplasowała się 22-letnia Evita Vismeryte z Litwy, która startowała na klaczy rasy DWB QUINTES (0 pkt/ 39,16 s).

Swój ostatni konkurs w sobotę mieli także zawodnicy rundy amatorów. Niepokonana w konkursach CSIAm okazała się 14-letnia Roksana Frączkowska, która z klaczą VENEZIA nie tylko wygrała dzisiejszy finał, ale też triumfowała w dwóch poprzednich konkursach. Finał na drugim miejscu ukończyła 12-letnia Milena Wójcikiewicz dosiadająca holsztyńskiej klaczy SANTORINI L, a trzecie miejsce wywalczyła 14-letnia Małgorzata Zawadzka razem z hanowerskim wałachem CHUCK NORRIS

Kolejne zwycięstwo z samego rano odniosła inna młoda zawodniczka, 15-letnia Antonina Kucharska. Amazonka triumfowała z klaczą CHICHA MINT w drugim konkursie Small Tour, na poziomie 125 cm. Miejsce drugie wywalczyła tu Lena Maruszak startująca na holsztyńskim wałachu CANJER HST, a na miejscu trzecim uplasowała się Kamila Kałwa dosiadająca wałacha rasy SP DENIRO

Dzisiaj na arenę wjechali po raz pierwszy zawodnicy Cavaliady Future. Klasycznie już, w pierwszym konkursie oceniano styl zawodników, a w rolę sędziego ponownie wcieliła się Daria Kobiernik. W klasyfikacji MINI 4 pary awansowały do rozgrywki. W niej triumfowała Maja Głoskowska startująca na kucu WEDOG PRIDE N JOY. Druga była Julia Nazarewicz i TANGO, a trzecie miejsce zajęła Gabriela Lewandowska z kucem JUNIOR. W kategorii MIDI oglądaliśmy 3-konną rozgrywkę. Konkurs wygrała Michalina Lewandowska dosiadająca kuca LIKE A LION B. Na miejscu drugim uplasowała się Alicja Marszałek Filipek z klaczą JACODI'S ANJA'S ALENA, a trzecie miejsce zajęła Lila Kulesza na wałachu JOWISZ