Wystartował finał Cavaliady Tour, zawody CSI3*-W, w krakowskiej Tauron Arenie. Poza zwycięzcami klasyfikacji czterech konkurencji jeździeckich, poznamy też zawodników, którzy awansują do finału PŚ z naszego regionu. Pierwszy z etapów finału LEC, konkurs Speed Masters 145 cm, wygrał Marek Lewicki, a komplet punktów do finału PŚ zdobył Jarosław Skrzyczyński.

Cavaliada w Krakowie to zawody CSI3*-W, co oznacza, że już pierwszego dnia najtrudniejszy z konkursów miał wysokość 145 cm. Był to konkurs Speed Masters, konkurs szybkości. Zawodnicy, którzy walczą o awans do finału PŚ, już dzisiaj musieli zaprezentować się jak najlepiej, bo konkurs był pierwszym etapem finału Ligi Europy Centralnej, jaki rozgrywany jest w tym roku w Krakowie. Na liście startowej zapisanych było 29 par. Do zwycięstwa w konkursie potrzebny był bezbłędny przejazd w naprawdę krótkim czasie. To zadanie najlepiej wykonał Marek Lewicki startujący na oldenburskiej klaczy LA PEZI. Para zwyciężyła pokonując ten parkur w czasie 62,44 s. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński dosiadający klaczy LOULOU MPSZ. Czas przejazdu jaki uzyskała ta para to 63,22 s. Temu zawodnikowi przypadł też komplet punktów z pierwszego etapu finału PŚ LEC. Bliżej awansu jest też zawodnik z Rumunii, Damian Cojocariu, który dzisiaj na koniu LANCOR zajął miejsce trzecie (0 pkt/ 63,43 s). O kolejne punkty i bilet do finału PŚ zawodnicy powalczą w jutrzejszym konkursie Big Tour 150 cm, zwykłym z rozgrywką.

Konkursy w Tauron Arenie rozpoczęły się już z samego rana od konkursu Small Tour CSI1* 125 cm. Na starcie zameldowało się aż 96 par. Szans tak licznej konkurencji nie dała 15-letnia Antonina Kucharska, która triumfowała w starcie na klaczy CHICHA MINT. Na miejscu drugim uplasowała się Lena Maruszak dosiadająca holsztyńskiego wałacha CANJER HST. Podium zamknęła trzecia młoda Polka, 16-letnia Lena Kołacka, która startowała na wałachu rasy SP CHIVAS

Nieco mnie startów, bo 80, oglądaliśmy w konkursie Middle Tour CSI3*, z przeszkodami o wysokości 135 cm. Najskuteczniej drugą fazę tego konkursu pokonał Robert Wilczewski dosiadający hanowerskiej klaczy GRAEFIN GREY T. Pozostałe dwa miejsca również w tym konkursie zajęli reprezentanci Polski. Drugi był Tomasz Miśkiewicz startujący na holsztyńskim ogierze CASTIGO DE AMOR, a trzecie miejsce zajęła juniorka Klara Kozioł razem z wałachem rasy SP ROCKY

Rywalizację w Tauron Arenie rozpoczęli także zawodnicy CSIAm. Czwartkowy konkurs zdominowały trzy młode zawodniczki z Polski. Wygrała 14-letnia Roksana Frączkowska startująca na klaczy rasy SP VENEZIA. Na miejscu drugim uplasowała się 15-letnia Oliwia Domagała razem z ogierem rasy SP AHMAR SAPHIR, a trzecie miejsce wywalczyła 16-letnia Jagoda Data startująca na holsztyńskim wałachu CHENET

WYNIKI: TUTAJ