Jeden z najlepszych obecnie koni na świecie, 10-letnia klacz Catch Me If You Can, została sprzedana.

Przez ostatnie 5 lat na tej wyjątkowej klaczy jeździła Laura Klaphake/GER. Para ta odnosiła najpierw sukcesy w konkursach dla młodych koni, a później w zawodach rangi 2* i 3*. Dobre wyniki na zawodach CSI5* w Hamburgu w 2017 roku (m.in. 5 miejsce w LGCT Grand Prix), w pucharze Narodów w Rotterdamie (0/8) oraz w Rolex Grand Prix w Aachen zaowocowały nominacją do startu w Mistrzostwach Europy. W Goeteborgu Laura Klaphake i Catch Me If You Can zajęły 17 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

W tym sezonie para ta należała do zespołów, które zwyciężyły w konkursach Pucharu Narodów w Rotterdamie i w Aachen. Z WEG w Tryon Laura Klapakhe wróciła z brązowym medalem zdobytym w klasyfikacji zespołowej.

Oferty kupna Catch Me If You napływały regularnie do jej właściciela, Paula Schockemöhle. O jednej z nich zrobiło się głośno pod koniec lipca, kiedy to Bill Gates miał zaoferować za tą klacz 8 milionów € (TUTAJ). Schockemöhle powiedział wtedy, że ma nadzieję, że Laura Klaphake i Catch Me pozostaną razem także w kolejnych sezonach.

Ale tak się jednak nie stanie. Wczoraj na stronie Czech Equestrian Team pojawiła się informacja, że Catch Me If You Can została kupiona dla Anny Kellnerovej.

Ta 22-letnia amazonka od dłuższego czasu startuje już w zawodach 5* i regularnie bierze udział w cyklu Longines Global Champions Tour/Global Champions League. W grudniu ubiegłego roku trafił do niej wałach Silverstone G, na którym wcześniej także jeździła Laura Klaphake.

Bardzo możliwe, że nowa para zaprezentuje się po raz pierwszy podczas grudniowych zawodów w Pradze.