Od czwartku w turnieju CSI4* VEOLIA Classico w niemieckim Braunschweig startuje Cassandra Orschel. Zawodniczka już dwa razy uplasowała się w czołówce konkursów 150 cm LR. Udanie jeździ też w klasach CSIYH. Dobre przejazdy odnotowują też zawodnicy w Vejer de la Frontera. 

 

 

CSI4* VEOLIA Classico, Braunschweig (GER)

W czwartek reprezentantka Polski Cassandra Orschel wystartowała tylko w konkursie dla młodych koni na westfalskim wałachu ELDORADO 164. Zawodniczka zaczęła dość spokojnie, bo od bezbłędnego przejazdu, ale dającego dopiero 25 miejsce w klasyfikacji. Kolejnego dnia para podkręciła już tempo i po bezbłędnym przejeździe uplasowali się na 11 miejscu w drugim z konkursów CSIYH. W piątek wieczorem Cassandra Orschel wystartowała też w pierwszej z klasyfikacji do niedzielnego Grand Prix, w konkursie zwykłym 150 cm LR. Zawodniczka dosiadała tu holsztyńskiej klaczy DACARA E. Również ten parkur pokonała bezbłędnie, a czas jaki uzyskała pozwolił jej na zajęcie 11 miejsca w klasyfikacji. Dzisiaj para potwierdziła tylko w jak świetnej są formie. Wystartowały w konkursie 150 cm LR z rundą zwycięzców. Zarówno parkur podstawowy jak i drugą rundę pokonały bez punktów karnych, a bardzo dobry czas przejazdu dał im wysokie, 4 miejsce w konkursie. Jutro zawodniczka zmierzy się z konkursem Grand Prix 155 cm oraz z finałem rozgrywek CSIYH. 

 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 


CSI2* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP) 

Z zawodami otwartymi w Hiszpanii w tym tygodniu mierzą się dwaj reprezentanci Polski. Wczoraj bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Piksa, który na dwóch koniach odnotował bezbłędne przejazdy. W konkursie 140 cm startował na wałachu rasy SP LUCKY HORSE. Dobry czas przejazdu dał tej parze 11 miejsce w konkursie. Błędów zawodnik nie miał też w konkursie 135 cm gdzie startował na wałachu rasy SP BENEFIS. Nieco spokojniejsza jazda dała tu parze 20 miejsce. Dzisiaj na tym samym koniu zawodnik zmierzył się ponownie z konkursem 135 cm. Po raz kolejny nie mieli błędów, a szybsza jazda dała 15 miejsce. Również na wałachu LUCKY HORSE zawodnik wystartował w konkursie o takiej samej trudności jak wczoraj. Dziś para zjechała z parkuru z wynikiem 5 pkt karnych. W zawodach startuje też Filip Mizgier na wałachu rasy SP LASER. Zawodnik mierzy się z konkursami 130 cm. Wczoraj miał jeden błąd, a dzisiaj w sumie 5 punktów karnych. 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ