Bardzo dobry start w Balve miała dzisiaj Cassandra Orschel. Bezbłędne przejazdy zanotowali dzisiaj także zawodnicy startujący w Holandii, w Czechach i na Węgrzech.

CSIO3* Longines EEF Series, Drammen (NOR)

Po wczorajszym sukcesie reprezentanci Polski mieli luźniejszy dzień w Drammen. Trzy nasze pary wystartowały w dwufazowym konkursie 140 cm. Na miejscu 13 uplasował się Michał Tyszko na ogierze Marco Polo który miał błąd w drugiej fazie. Taki sam wynik uzyskał Marek Wacławik na wałachu Alvisto van’t Bergerven Z i zajął miejsce 17. Jedną zrzutkę w konkursie dla młodych koni miał Michał Tyszko na 5-letnim wałachu Coriolis – ten wynik dał mu 19 miejsce w klasyfikacji.

CSI2* Peelbergen (NED)

Sobota była ostatnim dniem zawodów w Peelbergen. I dlatego też dzisiaj rozegrany został konkurs Grand Prix CSI2*. Jeden błąd w parkurze podstawowym miał Michał Kaźmierczak na wałachu Eskobar. Paulina Malinowska swój przejazd na wałachu Crown Prince ukończyła z wynikiem 6 pkt. Natomiast Malwina Urbańska z klaczą Kaloma-N zjechały z parkuru mając 11 pkt. na koncie.

W dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm oglądaliśmy bezbłędne przejazdy w wykonaniu 3 polskich par. Wysokie 4 miejsce zajął Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy, na 7 pozycji uplasował się Mikołaj Szurman na klaczy Miss Caretino Mnm, a Daria Pietrzak na klaczy Unica-K zajęła miejsce 11.

Finał dużej rundy CSI1* rozegrany był na wysokości 135 cm. Jeden błąd miał w nim Mikołaj Szurman na klaczy Hitch, a bardzo dobry czas przejazdu pozwolił na zajęcie wysokiego 5 miejsca w klasyfikacji. Po jednym błędzie w finale rundy koni w wieku 7 i 8 lat mieli Paulina Malinowska na klaczy Pan AM, Michał Kaźmierczak na ogierze Roi Van’t Hoog Hemelrijk oraz Malwina Urbańska na ogierze Oh Jonny, która dodatkowo otrzymała 1 pkt. za przekroczenie normy czasu.

CSI2* Longines Balve Optimum (GER)

W popołudniowym konkursie 145 cm, który zaliczany był do Longines Ranking zanotowała Cassandra Orschel. Na klaczy Dacara E była bezbłędna zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce. Czas jaki uzyskała pozwolił jej na zajęcie 11 miejsca w klasyfikacji. W konkursie 140 cm amazonka wystartowała na wałachu Eldorado, na którym miała jeden błąd.

Dacara E i Cassandra Orschel

CSI2* Zduchovice (CZE)

Trzy polskie pary zajęły dzisiaj 1 miejsce ex aequo w konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat. Bowiem był to konkurs dokładności. Bez błędów na przeszkodach swoje przejazdy ukończyli Łukasz Troszczyński na ogierze Caravagio, Hubert Polowczyk na wałachu Embargo Z i Kamil Grzelczyk na ogierze Nottingham S.

W konkursie 115 cm bezbłędne przejazdy zanotowali Katarzyna Bawłowicz-Polowczyk na wałachu Dorus van de Rotten Z (11 m.) oraz Łukasz Troszczyński dosiadający wałacha Lintello (12 m.).

CSI2* Bábolna (HUN)

Klaudia Siarkiewicz wystartowała dzisiaj w konkursie o wysokości 130 cm, w którym na klaczy Andigo Al Z uplasowała się na 16 miejscu.