Wszystko wskazuje na to, że 10-letni wałach Calevo 2, którego pamiętamy z doskonałych występów pod Jarosławem Skrzyczyńskim, w roku 2019 wzmocni stawkę koni numeru 15 w światowym Longines Rankings – Kevina Stauta.

 

 

Na listach startowych zawodów CSI2*/YH* DE ROYAN rozgrywanych właśnie we Francji znaleźć można parę Kevin Staut i Calevo 2.

 

 

O szczegóły tej sprawy zapytaliśmy właściciela konia, pana Dariusza Słupczyńskiego, który powiedział:

 

Od nieco ponad 2 tygodniu Calevo znajduje się w stajni Kevina Stauta. Calevo i Kevin Staut wystartowali dzisiaj po raz pierwszy na zawodach rozgrywanych we Francji. Zanotowali bezbłędny przejazd w konkursie 130 cm. Ponieważ zawodnik był na zawodach w Hong Kongu, dzisiejszy przejazd jest ich treningiem. Decyzja o powierzeniu do pracy i startów Calevo właśnie temu zawodnikowi to efekt mojego poszukiwania dla tego konia możliwości dalszego rozwoju. Dotyczy to samego jeźdźca, jak również warunków pracy. Chciałbym, żeby Calevo miał jak największe szanse na dalszy rozwój swojego ewentualnego talentu. W trakcie naszej rozmowy otrzymałem właśnie komentarz Kevina Stauta po czystym przejeździe: - Dobre odczucia. To dla niego jest niewielka klasa, wciąż skacze bardzo uważnie. - . Czy Kevin Staut będzie tym docelowym przystankiem na tej drodze? Z pewnością najbliższy czas pozwoli na odpowiedź na to pytanie.

 

Będziemy dalej śledzić losy tego nietuzinkowego wierzchowca i trzymać kciuki za rozwój jego sportowej kariery oraz informować o wszelkich zmianach.