Już 1 lipca zapraszamy do Stada Ogierów Książ gdzie przez 4 dni w malowniczej scenerii Książańskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będą Międzynarodowe Zawody Zaprzęgowe CAI 3*, CAI 2* oraz Zawody Krajowe w Powożeniu. Zawodnicy walczyć będą na rozległym terenie Stada Ogierów Książ znajdującym się w sąsiedztwie Zamku Książ.Zaproszeni zostali specjaliści najwyższej klasy o międzynarodowych kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu :

  • Sędzia Główny:  Stefan Kęszycki - Polska
  • Sędzia: Jiri Kuna t- Czechy
  • Sędzia: Barna Fejer - Węgry
  • Sędzia: Tomasz Mossakowski - Polska
  • Sędzia: Reiner Wannenwetsch - Niemcy
  • Delegat Techniczny: Wolfgang Csar - Austria


 

Stado Ogierów Książ należące do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. na którego terenie odbywać się będą zawody, jest jedyną w Polsce państwową hodowlą koni rasy śląskiej. Wyhodowane tu zostały konie, które wraz z powożącym Bartłomiejem Kwiatkiem zdobywają najwyższe miejsca na Mistrzostwach Świata - ogier Lokan - Vice Mistrz Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi (ITA 2010), ogier Sonet - Mistrz Świata (NED 2018) oraz II Vice Mistrz Świata (FRA 2020) w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi.

 

 

Zapowiada się rywalizacja na wysokim poziomie, wspaniałe pozytywne emocje, a także niepowtarzalna atmosfera.

W tym roku mamy również niespodziankę dla miłośników zaprzęgów, którzy nie będą mogli przyjechać do Książa, aby kibicować zawodnikom na żywo.
Zaplanowaliśmy dla Państwa 4 dniową relację on-line z całej imprezy którą przeprowadzi ekipa Świata Koni!

 

Czterodniowy program zawodów:

Czwartek i piątek - ujeżdżenie

Sobota - maraton

Niedziela - zręczność

 

Zapraszamy do Książa w dniach 1-4 lipca 2021 r.