W Sopocie rozegrany został ostatni konkurs kwalifikacyjny do jutrzejszego Grand Prix. Swój „mały” Puchar Narodów mieli najmłodsi zawodnicy startujący na kucach.

Z parkurem o wysokości 150 cm zmierzyli się dzisiaj zawodnicy walczący o punkty do Longines Ranking oraz prawo startu w jutrzejszym Grand Prix. Parkur podstawowy bezbłędnie ukończyło 9 z 68 startujących par. Walka o zwycięstwo była dość zacięta i ostatecznie najlepszy okazał się Christopher Burton, który na wałachu Jacksonville Eurohill przejechał bezbłędnie w świetnym czasie 38,24 s. O ponad 5 sekund dłużej pomiędzy celownikami spędziła reprezentantka Brazylii Mariana Frauches Chaves dosiadająca wałacha Obi van Klapscheut, która uplasowała się na miejscu drugim (0/43,77 s). Miejsce trzecie zajął Josh Collins/NZL na ogierze Cornel, który swój bezbłędny przejazd ukończył w czasie 47,61 s.  Jeden błąd w rozgrywce miał Jarosław Skrzyczyński na wałachu Komboy, a czas 40,38 s pozwolił na zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji. Bez błędów parkur podstawowy ukończył Krzysztof Ludwiczak na ogierze Karnac Red Wine, ale zawodnik zrezygnował z udziału w rozgrywce i tym samym uplasował się na miejscu 9 w klasyfikacji. Kolejny udany start w Sopocie zanotowała Cassandra Orschel. Na wałachu Eldorado amazonka ukończyła swój przejazd jedynie z 1 pkt. za przekroczenie normy czasu i uplasowała się na 11 miejscu w klasyfikacji.

JACKSONVILLE EUROHILL i Christopher Burton

KOMBOY i Jarosław Skrzyczyński

Pucharowe emocje towarzyszyły dzisiejszemu konkursowi  Young Stars Nations Cup o puchar firmy Torpol, w którym udział wzięło 6 czteroosobowych zespołów. Najmłodsi zawodnicy na kucach walczyli o jak najlepsze wyniki. A o tym, która drużyna zwycięży musiała zadecydować rozgrywka. Reprezentujący ekipę „First Pony” Jan Mordzelewski na wałachu Faraon był w niej najlepszy (0/27,68 s) i zapewnił zarówno sobie jak i koleżankom z zespołu zwycięstwo w konkursie. Razem z nim w drużynie wystartowały Sara Wnuczko na wałachu Lisbergs Prince Michael, Wera Binkowska na wałachu Idam oraz Liwia Nowak na klaczy Tiffany. Miejsce drugie zajęli reprezentanci „Winners Unicorns”, a na trzeciej pozycji uplasował się team „Fast & Furious”.

Ostatni konkurs dnia miał wysokość 145 cm i był rozegrany jako konkurs zwykły. Wystartowały w nim 62 pary, a najlepszy wynik uzyskał Mark Edwards/GBR startujący na ogierze Dillinger NE. Na kolejnych miejscach uplasowały się amazonki ze Szwecji – Emma Emanuelsson dosiadająca klaczy Ladina oraz Erika Lickhammer-Van Helmond na klaczy Saratoga LW. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Krzysztof Ludwiczak, który na ogierze Canan Plus-S zajął miejsce 15. Zaraz za nim uplasowała się Iga Biegalska startująca w tym konkursie na ogierze Canabaz.