Brytyjczycy jako obrońcy tytułu od początku byli faworytami tej konkurencji. Pierwszą pozycję zapewnili sobie już po konkursie ujeżdżenia. Dobre przejazdy próby terenowej  i parkuru z łącznym wynikiem 130,10 pkt. zapewniły drużynie pierwsze miejsce na podium.

Srebro w kategorii drużynowej zdobyli Irlandczycy (133,60 pkt.), którzy po ujeżdżeniu zajmowali drugą pozycję, utrzymali ją do końca konkursu. Rywalizacja o brązowy medal rozegrała się pomiędzy ekipami z Francji i Niemiec. Dobry występ Francuzów w konkursie skoków zapewnił im awans z czwartej na trzecią pozycję z końcowym wynikiem 142,70 pkt. karnych. Niemcy ostatecznie uplasowali się poza podium.

Reprezentacja Polski po dobrym przejeździe crossu awansowa z 9. na 5. pozycję. Parę zrzutek w konkursie skoków uplasowało ją ostatecznie na siódmej pozycji z wynikiem 183.10 pkt.

Fot: Podium drużynowe ME juniorów w wkkw/strzegom2012.pl