Drugi dzień zawodów w Sopocie za nami. Wydarzeniem dnia był konkurs Longines Grand Prix, w którym po zwycięstwo sięgnął 20-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych Brian Moggre

Zdecydowanie najważniejszym konkursem dnia był dwunawrotowy konkurs Longines Grand Prix 160cm. Wyniki z tego konkursu zaliczane były do grupy A Longines Ranking, a wśród najlepszych zawodników rozdano premie finansowe o łącznej wysokości 660 000 zł. Na starcie pojawiło się 50 par. Do drugiego nawrotu zakwalifikowało się 13 z nich. Niestety w decydującym starciu nie zobaczyliśmy żadnego reprezentanta Polski. Dwie pary zrezygnowały z uczestnictwa w drugim nawrocie więc ostateczna walka rozegrała się pomiędzy 11 zawodnikami, z czego 7 przystąpiło do drugiego nawrotu bez punktów karnych. Różnice pomiędzy najlepszymi zawodnikami były minimalne. Ostatecznie po zwycięstwo sięgną zaledwie 20-letni reprezentant USA Brian Moggre. Zawodnik na oldenburskim ogierze BALOU DU REVENTON pokonał parkur drugiego nawrotu bezbłędnie w czasie 48,09s. Na miejscu drugim uplasowała się jego koleżanka z reprezentacji, 22letnia Lucy Deslauriers (USA) startująca na belgijskim wałachu HESTER. Czas drugiego nawrotu jaki uzyskała ta para to 48,16s. Miejsce trzecie zajął najbardziej doświadczony z tej trójki, aktualny nr 15. Światowego Rankingu, Niels Bruynseels (BEL). Ten zawodnik dosiadał belgijskiej klaczy ILUSIONATA VAN’T MEULENHOF na której pokonał parkur drugiego nawrotu w czasie 48,63s.

Brian Moggre - BALOU DU REVENTON

Michał Kaźmierczak - Dame de Pique

Drugim z konkursów CSIO5* rozegranych dzisiaj w Sopocie był konkurs zwykły 140 cm o nagrodę Porsche Centrum Sopot pod patronatem WP.PL. Spośród 42 startujących par najskuteczniej parkur pokonał reprezentant Czech Kamil Papousek. Zawodnik triumfował dosiadając hanowerskiej klaczy CHARLYN. Parkur pokonali bezbłędnie w czasie 59,24s. Na miejscu drugim uplasował się Carlos Eduardo Motta Ribas (BRA) startujący na ogierze rasy BWP KARTOUZO VAN’T KATHOF. Czas przejazdu jaki uzyskała ta para to 59,98s. Ponownie na podium konkursu, tym razem na trzecim miejscu, stanął 17-letni Abdurakhmon Abdullaev (UZB) i wałach rasy KWPN GO FOUR IT B. Najlepszym Polakiem w konkursie okazał się raz jeszcze Maksymilian Wachta, który razem z holsztyńskim ogierem NUMBER ONE zajął 7 miejsce (0pkt/ 61,77s).

Maksymilian Wechta - Number One

Dodatkową dzisiejszą atrakcją były przebierane konkursy CSIO Sopot Young Stars dla grup A1 i A2. Każdy z uczestników przygotował stój zarówno dla siebie jak i dla konia, a w trakcie przejazdu usłyszeć można było specjalnie wybrany podkład muzyczny. W rywalizacji sportowej, pierwsze miejsce w grupie A1 zajęła Zofia Kamińska startująca na kucu PASJONATA PARYS. W grupie A2 po zwycięstwo sięgnęła Michalina Lacka startująca na kucu TETI. Specjalne wyróżnienia za walory artystyczne komisja sędziowska przyznała Toli Wawrzkiewicz, Soni Dźwigalskiej i Wiktorii Rembielińskiej. Swój konkurs miała dzisiaj również grupa zawodników kategorii C/Dbis.  Młodzi zawodnicy zostali dobrani w pary z zawodnikami startującymi w konkursach CSIO5*. O zwycięstwie decydował sumaryczny wynik z przejazdów w konkursie 90/100 cm o nagrodę STBU oraz w konkursie 140cm o nagrodę Porsche Centrum Sopot. Ostatecznie w grupie C/Dbis zwyciężyła Olga Patecka startująca na kucu BOCO AN MHUILEANN, w parze z Maksymilianem Wechtą i ogierem NUMBER ONE, którzy zajęli 7 miejsce w konkursie 140 cm.