Podczas CSIO5* w Dublinie rozegrany został ostatni konkurs Pucharu Narodów Europejskiej Dywizji 1.

 

Z doskonałym wynikiem 1 pkt. zwyciężył w nim zespół Wielkiej Brytanii, który w Dublinie walczył o udział w Finale PN, który odbędzie się w październiku w Barcelonie.

 

„Mieliśmy tu zadanie do wykonania. I zrobiliśmy to w doskonałym stylu.” – powiedziała szefowa ekipy Di Lampard. Do walki o ważne punkty wysłała zespół w składzie: Scott Brash/Hello Jefferson, Emily Moffitt/Winning Good, Holly Smith/Hearts Destiny i Ben Maher/Concona. Sukces w Dublinie pozwolił Brytyjczykom awansować na 7 miejsce w tabeli EUD1 i tym samym uzyskać prawo startu w Barcelonie. Miejsce drugie z wynikiem 12 pkt. zajął zespół Włoch a na pozycji trzeciej uplasowali się gospodarze z wynikiem 16 pkt.

 

W klasyfikacji EUD1 zwyciężyła Szwajcaria, która uzbierała 340 pkt. Taki sam wynik osiągnęli też Włosi, którzy jednak nie odnieśli żadnego zwycięstwa w sezonie. W Barcelonie zobaczymy też zespoły Irlandii, Francji, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Nie zakwalifikowali się natomiast Holendrzy, Niemcy i Austriacy.

 

Wczorajszy konkurs Longines Grand Prix wygrał Shane Breen/IRL na wałachu Ipswich van de Wolfsakker. Do rozgrywki zakwalifikowało się 7 par a reprezentant gospodarzy uzyskał w niej czas 34,91 s. Miejsce drugie zajął Scott Brash/GBR na Hello Jefferson (0/35,39 s) a trzeci był Lorenzo de Luca/ITA na Dinky Toy v. Kranenburg (0/38.17 s).

 

 

Klasyfikacja EUD1: TUTAJ

Wyniki: TUTAJ

 

Fot: FEI