Zakończone dzisiaj zawody CSI2* w Bogusławicach Jarosław Skrzyczyński będzie wspominać bardzo dobrze. Reprezentant Polski odniósł dwa zwycięstwa w dwóch najważniejszych konkursach zaliczanych do Longines Ranking i kilkukrotnie plasował się w czołówce innych konkursach. Zdobyte punkty LR mogą przyczynić się do kolejnego awansu w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

W dzisiejszym konkursie Grand Prix zawodnicy mieli możliwość startu na dwóch koniach i kilku z nich wykorzystało tę możliwość. Dwa konie do rozgrywki zakwalifikował Jarosław Skrzyczyński. Na klaczy Loulou MPSZ miał w niej jeden błąd i zajął 8 miejsce. Na swoim podstawowym obecnie koniu, 10-letnim ogierze Inturido Jarosław Skrzyczyński wystartował jako ostatni i znając już wyniki pozostałych zawodników pojechał optymalnie, ale bez zbytniego ryzyka dzięki czemu ukończył parkur bez błędów w czasie 43,26 s co dało mu zwycięstwo w konkursie. Na miejscu drugim uplasował się Michał Kaźmierczak dosiadający wałacha Notis. Ta para uzyskała w rozgrywce czas 43,79 s. Trzecie miejsce zajął bardzo dobrze spisujący się na tych zawodach Dawid Kubiak, który do rozgrywki zakwalifikował się na wałachu Flash Blue B (0/44,06 s). Bezbłędny przejazd w czasie 45,37 s dał Laurze Penele/LTU i wałachowi Dundas V.D.M. czwarte miejsce w klasyfikacji. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z (0/46,76 s), Matthias Lucas/GER na klaczy Melinda vd Leuba (0/52,19 s) i Kamil Grzelczyk na wałachu Wibaro (4/40,98 s).

Finał średniej rundy rozegrany był na wysokości 140 cm. Bezbłędnie parkur pokonało 15 par, a najlepszy czas należał do Gunnara Klettenberga/EST dosiadającego klaczy Jolanda (0/60,89). Na miejscu drugim uplasował się Adam Grzegorzewski na obiecującym 7-letnim wałachu Dark Fire (0/61,83). Trzecia w klasyfikacji była Ewa Macieszczak na wałachu Secret Weapon L (0/62,17).

Tak jak wczoraj zwycięstwo w konkursie małej rundy (125 cm) odniósł Kamil Grzelczyk na wałachu Golden II. Finał rozegrany był jako dwufazowy i reprezentant Polski ukończył drugą część przejazdu bezbłędnie w czasie 29,07 s. Niewiele wolniejsza była Oliwia Ostrowska na klaczy Lentolina-S, która zajęła miejsce drugie (0/29,40). Trzeci w klasyfikacji była Adrianna Ostrowska na klaczy Ferry (0/30,28).

Finał rundy młodych koni zdominował Dawid Skiba. Reprezentant Polski zwyciężył na ogierze Maitiid oraz zajął drugie miejsce na klaczy Vesania-L. Oba konie maja po 6 lat. Na trzeciej pozycji w klasyfikacji uplasował się Mściwoj Kiecoń dosiadający klaczy Troya-L.

Przeszkody o wysokości 115 cm były do pokonania w ostatnim konkursie rundy Extra Tour. Najlepszy wynik należał do Dominika Słodczyka, który na wałachu Sztorm pokonał parkur bezbłędnie uzyskując w drugiej fazie czas 26,44 s. Na drugim miejscu uplasowała się 14-letnia Roksana Frączkowska na wałachu Ducati. Miejsce trzecie zajął Marcel Wiśniewski na wałachu Kelvin Nita.

Ostatnim akcentem zawodów w Bogusławicach był konkurs pocieszenia o wysokości 130 cm. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji zajęli reprezentanci Polski. Zwyciężył Jan Bobik na ogierze Onasis, miejsce drugie zajęła Adrianna Ostrowska na klaczy Karola BS a trzeci był Patryk Mordaka na klaczy Diatendra.