Ośrodek w Lesznie udanie rozpoczął sezon halowy w Polsce. Pierwsze Grand Prix zawodów ogólnopolskich wygrali tam Maksymilian Wechta i Philipp Schober. W tym czasie w Belgii startował Jan Bobik, który w sobotę wygrał jeden z konkursów, a w dzisiejszym GP był piąty.

HZO-B1* Leszno (POL)

W rozgrywce pierwszego ogólnopolskiego Grand Prix sezonu walczyły 4 pary. Podwójnie bezbłędny przejazd odnotowało dwóch zawodników. Obaj uzyskali także identyczny czas rozgrywki i tym samym konkurs Grand Prix 140 cm miał dwóch zwycięzców. Najlepsi okazali się Maksymilian Wechta na holsztyńskim wałachu MYSTIQUE oraz Philipp Schober z Niemiec na ogierze rasy DSP KING OF QUEENS. Na miejscu trzecim uplasowała się Agata Dahlke-Burda startująca na klaczy rasy KWPN IELVE, a kolejny wynik w konkursie uzyskał Szymon Najdzionek razem z westfalskim wałachem CHUPA CHUPS BS. Obie te pary miały po jednym błędzie w rozgrywce.

Finał Średniej Rundy 130 cm wygrał również gość z Niemiec Philipp Schober. Zawodnik zwyciężył w starcie na wałachu rasy KWPN JACK DANIELS. Zajął też trzecie miejsce startując na oldenburskiej klaczy DOMINATE ME. Na miejscu drugim uplasował się Mściwoj Kiecoń dosiadający klaczy rasy KWPN DILONA

Konkurs finałowy Małej Rundy na poziomie 120 cm wygrała juniorka Olga Styła startująca na holsztyńskim wałachu CRUSTY CROC. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Biskup dosiadająca klaczy rasy SP TEKILA-K, a trzecia była Olga Tuliszkiewicz, również juniorka, która startowała na wałachu rasy SP INTELIGO. W drugim z konkursów Małej Rundy, na poziomie 110 cm, najlepsza była Gabriela Sterczyńska dosiadająca klaczy CANDY. Miejsce drugie wywalczyła 15-letnia Melania Komornicka razem z belgijskim wałachem KALYPSO VAN HET LINDEHOF, a trzeci był jej rówieśnik, Filip Skrzyczyński na hanowerskim ogierze BALOUKATO

Wyniki TUTAJ

CSI2* Bonheiden (BEL)

Swoje starty w Belgii Jan Bobik rozpoczął już w czwartek. Wtedy bezbłędny przejazd odnotował w konkursie dla 5-latków gdzie dosiadał wyhodowanego w Polsce wałacha HAWRO. Zajęli tam 4 miejsce. Koń okazał się też najlepszy w sobotnim finale tej kategorii wiekowej. Tego samego dnia Jan Bobik odnotował także świetny przejazd w konkursie 135 cm. Na ogierze rasy SP OLE był bezbłędny i zajął drugie miejsce. W niedzielę nasz reprezentant wystartował w najtrudniejszym z konkursów, Grand Prix 145 cm LR. Dosiadał ogiera rasy SP FARMER. Para bezbłędnie pokonała zarówno przejazd podstawowy jak i rozgrywkę. Uplasowali się ostatecznie na wysokim, 5 miejscu.