W tym tygodniu część naszych zawodników startuje w gorącym Maroko a inni w trochę niższych temperaturach na północy Europy.

 

El Jadida/MAR

W trzecim tygodniu Morocco Royal Tour zawodnicy startują w El Jadida. Jedynym naszym zawodnikiem, który zdecydował się na start w konkursie 140 cm był Jan Bobik na Chacco Amicor ZM. Bezbłędny przejazd i szybko pokonana druga faza dała mu wysokie 2 miejsce w klasyfikacji. Szybszy był jedynie Abdullah Al Sharbatly/KSA na Beau Limit.

 

 

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm najlepiej spisał się Grzegorz Kubiak, który na Szulerze miał jeden błąd i zajął 23 miejsce.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Le Lion d’Angers/FRA

Podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w WKKW startuje tylko jeden reprezentant Polski – Robert Powała na 6-letniej klaczy Tosca del Castegno (Cascari – Caretino). Po ujeżdżeniu para ta zajmuje 37 miejsce z wynikiem 37,5 pkt. Na prowadzeniu jest Yasmin Nathalie Snderson/DEN, która na Inchello DHI (Chello III VDL – Montreal) uzyskała wynik 26,3 pkt.

W kategorii koni 7-letnich prowadzi Josephine Schnaufer/GER na wałachu Victor (Vitalis – Schumacher). Przejazd tej pary oceniono na 26,7 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Herning/DEN

Podczas dzisiejszego konkursu kwalifikacyjnego do Grand Prix przeszkody miały wysokość 150 cm. Maksymilian Wechta na Fibonacci S miał jeden błąd, ale bardzo dobry czas pozwolił mu na zajęcie 14 miejsca. Do rozgrywki zakwalifikowało się 13 par a zwyciężył Lars bak Andersen/DEN na wałachu Chewie.

W konkursie 140 cm Maks Wechta na ogierze La Calidad nieznacznie przekroczył normę czasu (1 pkt./23 m) a na klaczy Celtia II miał dwa błędy.

 

Wyniki: TUTAJ

 


Oliva/ESP

Jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu uzyskał dziś Jan Chrzanowski na Mvn Diarado Rouge w konkursie 135 cm. W konkursie 140 cm nasz reprezentant miał jeden błąd na Aladina du Val Henry.

 

Wyniki: TUTAJ