Ile może kosztować jedna lekcja jazdy konnej? Pytanie to zdaje się być całkowicie retoryczne bo wszyscy znamy realia i ceny w naszym rejonie, a niektórzy pewnie i te obowiązujące w wielu miejscach Polski. A jednak okazuje się, że nie wiemy wszystkiego, a życie może nas bardzo, bardzo zaskoczyć.

 

Podczas Charytatywnego Balu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” na zorganizowanej w szczytnym celu niesienia pomocy i wspierania rzeczowego i finansowego chorych dzieci i osób starszych padło z pewnością wiele rekordów.

Jednak jeden z nich był szczególny Pani Aldona Wejchert wylicytowała jedną lekcję nauki jazdy konnej w Stadninie Koni i ośrodku jeździeckim państwa Ferensteinów w malowniczym Gałkowie za niebagatelną i z pewnością rekordowa kwotę 120 000 zł!!!

Tak, to nie pomyłka! Ilość zer jest naprawdę taka, jak być powinna, a gospodarze Gałkowa, Karolina Ferenstein–Kraśko i Piotr Kraśko nie mogą się już doczekać realizacji tego zadania.

 

Jestem niezmiernie szczęśliwa, że jazda konna może być tak cenna jak wielkie działo sztuki. Bo 120 tysięcy zł za jedną lekcję to jest po prostu wspaniała i wielka historia. Oczywiście to wszystko jest robione we wspaniałym i wielkim celu jakim jest niesienie pomocy potrzebującym. Myślę, że świadczy o tym, że jeździectwo w Polsce idzie naprawdę w dobrym kierunku i jest postrzegane niczym drogocenny kruszec. Myślę, że to dla nas i dla miłośników sportu jeździeckiego i koni jest największa radość. Radość tym większa, że można w ten sposób komuś pomóc. Obraz licytowany przed naszą licytacją uzyskał cenę 80 tysięcy zł. A przecież jest to rzecz, która zostanie na lata. My zaoferowaliśmy realizację marzenia, bezcenną chwilę, która przeminie. Przeminie ale z pewnością zapadnie głęboko w serce osoby, która wylicytowała lekcję jazdy konnej. Jestem bardzo podekscytowana możliwością przeprowadzenia tej lekcji. Już układam plan, tak, żeby ta lekcja była czymś niezwykłym. Czymś, co zapadnie w sercu Pani Aldony na długo. Tak żeby zarazić ją miłością do konia, której uległa już jej córka. - powiedziała nam szczęśliwa Karolina Ferenstein-Kraśko.

 

Na aukcji przeprowadzonej podczas Charytatywnego Balu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” zebrano dla potrzebujących niebagatelną kwotę 2 000 000 zł.