Problemy finansowe jednego z najbardziej znanych hodowców na świecie, Ceesa Klavera, są przyczyną sprzedaży ogiera Big Star Jr K Z.

 

W poniedziałek wieczorem portal Horses.nl poinformował o planowanej licytacji grupy koni należących do holenderskiego hodowcy. Obok wielu młodych koni na sprzedaż miał być wystawiony także 10-letni ogier Big Star Jr K Z (Big Star - Polydor). Od wielu lat jego stałym jeźdźcem był Michael Greeve/NED - w zeszłym roku wygrywali oni konkursy m.in. podczas zawodów w Kronenberg i Ommem, a w grudniu zwyciężyli w Grand Prix w Opglabbeek.

 

 

Do zaplanowanej aukcji jednak nie dojdzie. Wczoraj Michael Greeve napisał na swoim profilu na Facebook’u, że ogiera Big Star Jr K Z kupił Ena Carol, właściciel stajni Ashford Farm.

 

Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że udało się tę sytuację rozwiązać w ten sposób. Michael żegna się z tym koniem z ogromnym bólem, ponieważ przeżył z nim wiele wspaniałych chwil. Życzymy Ashford Farm wielu sukcesów.

 

Cees Klaver wyhodował wiele wspaniałych koni. W jego stajni urodziły się między innymi takie sławy jak Big Star, Taloubet Z czy Taloubetdarco KZ – wszystkie brały udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Big Star Jr K Z jest półbratem ogiera Taloubet Z – mają wspólną matkę, którą jest klacz Krista po Polydor – Pakt.

 

Źródło: Horses.nl
Zdjęcie: Michael Greeve Sportpaarden