W piątek na Cavaliadzie rozegrano pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking w którym najlepszy okazał się Michał Kaźmierczak. W konkursie Medium Round triumfowały młode Polskie amazonki. Rozegrano także pierwszy z konkursów powożenia.

 

 

Piątkowe zmagania rozpoczęły się od konkursu Special Round, w którym całe podium miało biało-czerwone barwy. Na miejscu pierwszym zmagania ukończyła 15-letnia Zuzanna Niziołek. Zawodniczka dosiadała klaczy rasy SP MARIKA. Na miejscu drugim uplasowała się wczorajsza zwycięska para tego konkursu – 14 letnia Martyna Dubieniecka i wałach KEMELOT. Miejsce trzecie zajęła Hanna Jachimowicz startująca na wielkopolskim ogierze AVALETTO.

 

Konkurs Medium Round był na tyle liczny, że zgodnie z przepisami zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy i tym samym wyłoniono po dwóch zawodników zajmujących każde miejsce na podium. W konkursie zwyciężyły dwie młode, polskie amazonki. Na miejscu pierwszym uplasowała się juniorka Aleksandra Osuch startująca na wałachu CROWN DU BUISSON Z oraz 15-letnia Iga Biegalska dosiadająca klaczy DORAVELLA. Miejsce drugie zajęli Dajana Pawlicka z Polski na wałachu CAPPUCCINO oraz Litwin Andrius Petrovas i wałach SHERLOCK. Na miejscu trzecim konkurs ukończył zawodnik z Holandii Hessel Hoekstra i wałach HELSKINKI oraz zawodniczka z Litwy Gintare Malinauskaite startująca na klaczy CABERNE.

 

W tym tygodniu do Poznania wróciły również zaprzęgi, czyli jeden z niewątpliwie bardziej widowiskowych punktów każdej Cavaliady. Mieliśmy okazję oglądać przejazdy 5 zawodników. Po dwóch nawrotach, na miejscu pierwszym zmagania ukończył Jacek Kozłowski wraz w końmi AKCENT I TANTOS. Miejsce drugie zajął Adrian Kostrzewa z końmi PLUTO-237 PRADO oraz LUMPEK. Na miejscu trzecim uplasował się Bartłomiej Kwiatek w zaprzęgu z końmi ARAMIS  i DIEGO.

 

Piątkowy konkurs Big Round, zwykły z rozgrywką, zaliczany był do Światowego Rankingu. Parkur składał się z przeszkód o wysokości 145 cm. Bez błędów w przebiegu podstawowym jeździło 14 spośród 72 startujących par. W rozgrywce parkur najskuteczniej pokonał Polak Michał Kaźmierczak. Zawodnik zwyciężył dosiadając holsztyńskiej klaczy DAME DE PIQUE. Na miejscu drugim uplasowała się Maureen Bonder. Zawodniczka z Holandii startowała na wałachu rasy KWPN FLIEREFLUITER. Na miejscu trzecim zmagania ukończył reprezentant Polski Dawid Kubiak, który dosiadał belgijskiego wałacha LAVISTO STAR.