Dobrze swoje zagraniczne starty rozpoczęli reprezentanci Polski. W kwalifikacji do GP w Opglabbeek błędów na parkurze nie miał Michał Ziębicki.

CSI2* Samorin Danube Champions Tour (SVK)

Zawody na Słowacji trwają od środy. I tego dnia w konkursie dla koni 6 i 7-letnich na wysokim 4 miejscu uplasował się Hubert Polowczyk dosiadający wałacha Embargo Z. Bezbłędny przejazd zanotował także Filip Skrzyczyński na klaczy Solaris Blue i ta para zajęła miejsce 7. Z zerowym kontem konkurs ukończył także Michał Kaźmierczak na wałachu ROI VAN'T HOOG HEMELRIJK, a wolniejszy czas dał tej parze 22 miejsce w klasyfikacji.

W czwartkowym konkursie dla tej samej kategorii wiekowej najlepszą polską parą był Michał Kaźmierczak na wałachu ROI VAN'T HOOG HEMELRIJK. Bezbłędne przejazdy w parkurze podstawowym i w rozgrywce pozwoliły na zajęcie wysokiego 5 miejsca. Na pozycji 9 uplasował się Jakub Krzyżosiak na wałachu MAKS MEEVER, a Hubert Polowczyk dosiadający wałacha Embargo Z zajął miejsce 11. Te pary także nie popełniły dzisiaj żadnego błędu.

Trzech polskich zawodników zanotowało bezbłędne przejazdy w konkursie o wysokości 140 cm. Na miejscu 12 sklasyfikowany został Hubert Polowczyk startujący na ogierze M BLUE'S BOY Z, zaraz za nim uplasował się Michał Kaźmierczak na wałachu KING OF ROCK. Zawodnik wystartował też na nowym koniu, klaczy HEESAMAR, na której zajął 27 miejsce.

CSI2* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Konkurs o wysokości 145 cm był pierwszą kwalifikacją do Grand Prix. Wystartował w nim Michał Ziębicki na ogierze O’Lord DB, który parkur pokonał bez błędów, a uzyskany czas pozwolił mu na zajęcie 13 miejsca w klasyfikacji.

Prawie 90 par wystartowało w konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat. Bezbłędnie obie fazy konkursu pokonała Anna Szary-Ziębicka na ogierze Royale van de Noordheuvel.

Dwa bezbłędne przejazdy w konkursie 115 cm (CSI1*) zanotował 13-letni Mikołaj Ziębicki, który na wałachu Anthonov zajął 14 miejsce, a na ogierze Magnificent Z był 16-ty.

CSI2* Andalucia October Tour (ESP)

Bartosz Adamus wystartował w dzisiejszym konkursie 130 cm na dwóch koniach na ogierze U2 uplasował się na 8 miejscu, a na ogierze Dartanion uzyskany czas dał mu 16 miejsce w klasyfikacji. Oba przejazdy zawodnik ukończył bez punktów karnych.

Warto odnotować jeszcze, że w konkursie 135 cm miejsce 17 zajął Tomoki Koshidaka/JPN startujący na wyhodowanym w SK Bielin 17-letnim wałachu CAREWICZ.