Kilkoro naszych reprezentantów startuje w tym tygodniu na zagranicznych hipodromach. W Sharjah miejsce trzecie zajęła Amelia MoÅ›cicka, bezbÅ‚Ä™dne przejazdy zanotowali również  Mateusz Tyszko i Jacek Polikowski.

CSI2* Sharjah /UAE

Podczas tych zawodów startuje Amelia Mościcka. W dzisiejszym konkursie o wysokości 135 cm amazonka zajęła wysokie 3 miejsce na ogierze Corleo. Para ta pokonała parkur bezbłędnie w czasie 63,82 s.

CSI2*-1*- YH LIER – Azelhof (BEL)

Dobre starty w Belgii ma za sobą Mateusz Tyszko. W czwartek w konkursie 130 cm zanotował dwa bezbłędne przejazdy – na klaczy Lacrima zajął wysokie 2 miejsce, a na klaczy Lady Pezi by 13 w klasyfikacji. W dwufazowym konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat Mateusz Tyszko nie miał błędów podczas przejazdów na klaczy Warka (21 m) i na wałachu Lancelot.
Również w piÄ…tek mÅ‚ode konie naszego zawodnika pokazaÅ‚y siÄ™ bardzo dobrze na parkurze. Mateusz Tuszko ukoÅ„czyÅ‚ trzy starty bez bÅ‚Ä™dów i na ogierze Diego zajÄ…Å‚ 9 miejsce, na klaczy Warka byÅ‚ 21, a na waÅ‚achu Lancelot uplasowaÅ‚ siÄ™ na 22 pozycji.

CSI3* MET Oliva (ESP)

BezbÅ‚Ä™dny przejazd w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm zanotowaÅ‚ wczoraj Jacek Polikowski na ogierze Lector. Uzyskany czas pozwoliÅ‚ na zajÄ™cie 17 miejsca w klasyfikacji. Na tym samym koniu zawodnik nie mia tez bÅ‚Ä™dów w czwartkowym konkursie o wysokoÅ›ci 145 cm.
Sławomir Polikowski wystartował wczoraj w dwóch konkursach. W tym o wysokości 120 cm zanotował bezbłędny przejazd na wałachu Elio (13 m). Błędów nie miał także w konkursie 110 cm, w którym na wałachu Julius zajął 20 miejsce.

CSI3*/2* Amadeus Horse Indoors Salzburg (AUT)

Jedynym naszym reprezentantem startujÄ…cym w Austrii jest Piotr CioÅ‚czyk,  który startuje w konkursach U25. W tym rozegranym wczoraj zawodnik dosiadaÅ‚ waÅ‚acha Giacomo Agostini FR,  na którym miaÅ‚ 8 pkt w konkursie o wysokoÅ›ci 145 cm.