Dobre starty w konkursach zaliczanych do Longines Ranking zanotowali wczoraj reprezentanci Polski na zagranicznych zawodach.

 


CSI4* Rouen (FRA)

W najważniejszym piątkowym konkursie przeszkody miały wysokość 150 cm i był on zaliczany do rankingu FEI. Pierwszym zawodnikiem, który pokonał parkur bezbłędnie był Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run. I tym samym wystartował on z nr. 1 w rozgrywce, do której ostatecznie do weszło 9 z 74 startujących par. Jeden błąd i czas 38,90 s dał reprezentantowi Polski 8 miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSI2*/1*/YH Autumn Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP)

Kolejny bezbłędny przejazd w konkursie zaliczanym do Longines Ranking zanotował dzisiaj Jacek Polikowski na 8-letnim wałachu Lector. Ten wyhodowany w Niemczech młody koń już kilkukrotnie w tym roku plasował się wysoko w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Uzyskany czas w dzisiejszym konkursie pozwolił na zajęcie 13 miejsca. W tym samym konusie wystartował też Mikołaj Barański, który ukończył swój przejazd na wałachu Juggle Baraka z wynikiem 12 pkt.

W konkursie 110 cm bez błędów parkur pokonali m.in. Sławomir Polikowski na wałachu Elio (7 m.) i Natalia Czernik na 6-letnim ogierze Manchester Red Wine.

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSI2* Sentower Park (BEL) 

Bardzo dobry bezbłędny przejazd w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm miał Michał Tyszko na 10-letnim ogierze Colinero dzięki czemu zakwalifikował się do rozgrywki. Zrezygnował jednak ze startu w niej i ostatecznie sklasyfikowany został na 17 miejscu.

Wysokie 3 miejsce w konkursie o wysokości 135 cm zajął wczoraj Michał Tyszko. Na wałachu Marco Polo pokonał on obie fazy konkursu bez błędów uzyskując w drugiej bardzo dobry czas 24,13 s. Zwycięzca konkursu był szybszy tylko o 0,72 s. Jeden błąd w swoim przejeździe miała Maria Branka-Borja na wałachu Diamond 2000 Z.

W konkursie dla koni 5 i 6-letnich na dwóch koniach wystartowała Joanna Rosicka-Tyszko. Na wałachu Gandy de l’Abbaye pokonała obie fazy bezbłędnie (17 m) a na wałachu Chiron miała zrzutkę w pierwszej fazie.

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSIU25 Jumping de Achterhoek (NED)

Taka sytuacja nie zdarza się często. W piątek Wiktoria Bedyńska uplasowała się dokładnie na tych samych miejscach co dzień wcześniej. W konkursie U25 o wysokości 135 cm była 3-cia na wałachu Bright Side oraz 5-ta na wałachu Singapore PKZ. Na obu koniach pokonała parkur bezbłędnie


Wyniki: TUTAJ