Reprezentanci Polski mogą dziś być w większości bardzo zadowoleni ze swoich startów.

CSI4*, CSI1*, CSIYH Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Dzisiaj w planie zawodów w Vejer de la Frontera było 13 konkursów, które rozegrano na 7 arenach. I trzeba przyznać, że był to bardzo udany dzień dla Maksymiliana Wechty. Na ogierze Cassiopeia pokonał bez błędów parkur konkursu o wysokości 150 cm i zajął w nim wysokie 10 miejsce. Bezbłędnie pojechał również w konkursie 130 cm, w którym na Chepettano uplasował się na 22 miejscu. Również młode konie polskiego zawodnika pokazały się dzisiaj z jak najlepszej strony – na ogierze Eldorado zajął 5 miejsce w rywalizacji 7-latków, a na klaczy Next One uplasował się na 11 pozycji w konkursie 6-latków. Jedyną zrzutkę Maksymilian Wechta zanotował na ogierze Fibonacci S w rywalizacji na poziomie 145 cm.

CSI4* The Zangersheide International, Opglabbeek (BEL)

To był dość intensywny dzień dla Jarosława Skrzyczyńskiego, który wystartował w 3 konkursach na 4 koniach. W zaliczanym do Longines ranking konkursie o wysokości 150 cm miał jeden błąd na ogierze Inturido (30 m.). Swój drugi bezbłędny przejazd na tych zawodach Jarosław Skrzyczyński zanotował na wałachu Komboy, na którym zajął 21 miejsce w konkursie 140 cm. Na klaczy Karanza van de Boomgaardschuur miał natomiast jeden błąd. Natomiast w rywalizacji na poziomie 130 cm (CSI1*) nasz reprezentant wystartował na wałachu Phiddich van het Hertenrooi, na którym uzyskał wynik 4 pkt.

CSI2* Azelhof (BEL)

W konkursie o wysokości 145 cm wystartowały dwie polskie pary. Michał Tyszko na ogierze Diarado’S Dream zjechał z parkuru z wynikiem 8 pkt. W wyniku pomylenia trasy parkuru wyeliminowana została Aleksandra Kierznowska dosiadająca wałacha Diam’s Star.

Zadowolony ze swojego przejazdu w konkursie 140 cm może być z pewnością Michał Tyszko. Na ogierze Colinero pokonał parkur nie tylko bezbłędnie, ale tez w bardzo dobrym czasie 62,41 s co pozwoliło mu na zajęcie czwartego miejsca.

Bardzo dobre przejazdy naszych reprezentantów oglądaliśmy w dwufazowym konkursie 135 cm. Wysokie 6 miejsce zajęła w nim Aleksandra Kierznowska na wałachu Amerique Landais a Michał Tyszko na Marco Polo uplasował się na 11 pozycji. Obie pary pokonały parkur bezbłędnie.

Bezbłędny przejazd w konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat zanotowała Aleksandra Kierznowska na wałachu Klasse One a uzyskany czas pozwolił na zajęcia 6 miejsca w klasyfikacji. Na ogierze Diament amazonka miała 4 pkt. w pierwszej fazie.