Zakończyły się zmagania w trakcie zawodów CSI2* w Bogusławicach. Konkurs Grand Prix 145 cm wyłonił zwycięzcę Memoriału  im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Został nim Łukasz Koza, który jako jedyny jeździł bezbłędnie w 8-konnej rozgrywce.

Najpoważniejsze zadanie stało dzisiaj przed zawodnikami konkursu Grand Prix 145 cm. Konkurs zwykły, zaliczany do Longines Ranking, był jednocześnie Memoriałem im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Na zwycięzcę, oprócz nagrody finansowej i punktów do LR, czekała też nagroda specjalna, szabla majora Henryka ,,HUBALA'' Dobrzańskiego. W przebiegu podstawowym oglądaliśmy 29 przejazdów, które wyłoniły 8 par do rozgrywki. A tam walka była bardzo zacięta. Trasa rozgrywki sprzyjała bardziej dynamicznej jeździe niż ostrym zakrętom, a jak się okazało, wysokie tempo sprzyjało też błędom na przeszkodach. Aby wygrać trzeba było jechać bezbłędnie, a udało się to tylko jednemu zawodnikowi, który jako pierwszy pojawił się na parkurze rozgrywki. W konkursie zwyciężył Łukasz Koza startujący na wyhodowanej w Polsce klaczy BALLANTINA. Miejsce drugie zajął Kristupas Petraitis (LTU) dosiadający klaczy rasy KWPN IVITA. Ta para uzyskała najlepszy czas, jednak przypłaciła dynamiczną jazdę błędem na ostatniej przeszkodzie. Na miejscu trzecim uplasował się Henry Stude (GER), który startował na niemieckim wałachu DSP CORNY STAR

Finał CSI2* Medium Tour 135 cm zakończył się równie dobrze dla Polskich zawodników co GP. Miejsce pierwsze wywalczył Kamil Grzelczyk startujący na klaczy rasy SP SANPRESSA i było to drugie zwycięstwo pary podczas tych zawodów. Pozostałe dwa miejsca na podium zajął Dawid Skiba. Miejsce drugie wywalczył wspólnie z niemieckim wałachem TAMAGOTCHI, a trzeci był w starcie na ogierze rasy KWPN ZANZIBAR L

Konkursy CSIYH zdecydowanie sprzyjały braciom Petraitis z Litwy. Po dwóch wygranych konkursach, całe podium dzisiejszego finału należało właśnie do tych zawodników. Miejsce pierwsze i drugie zajął Matas Petraitis startujący na ogierze rasy KWPN LANDRU oraz na wałachu rasy KWPN LANDO. Trzecie miejsce zajął Kristupas Petraitis dosiadający wałacha CHICO.

Zwycięstwem Matasa Petraitisa zakończył się też konkurs Small Tour Final 125 cm. Tu zawodnik dosiadał hanowerskiego ogiera QUIDAM STAKKATO. Na miejscu drugim uplasował się 13-letni Polak Hubert Kowalczyk, który startował na wałachu rasy SP TACYT. Miejsce trzecie zajął Szymon Najdzionek razem z wałachem rasy SP FUKS

Dwufazowy finał Extra Tour 115 cm wygrała Agnieszka Szynkolewska startująca na wałachu rasy SP MAXIMUS. Po raz trzeci na drugim miejscu uplasowała się juniorka Zofia Michalak razem z wałachem rasy KWPN FARMEE M, a trzecie miejsce wywalczyła Maja Zielińska, która startowała na klaczy rasy SP GALOPADA

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.