W drugim tygodniu zawodów Baltica Spring Tour na podium Grand Prix stanęli wyłącznie zagraniczni zawodnicy.

Do rozgrywki zakwalifikowało się aż 20 z 63 startujących w konkursie par. Błędów w rozgrywce nie miało 10 z nich, a najlepszy czas uzyskał Marc Bettinger/GER dosiadający 9-letniego wałacha Aston Des Etisses (Mylord Carthago – Quidam de Revel), który ukończył swój przejazd w 41,79 s. Na drugim miejscu uplasował się Fredrik Spetz/SWE na wałachu Dustin (0/43,76 s) a trzecia była Mureen Bonder/NED na Flierefluiter.

Najlepszym z polaków był Jarosław Skrzyczyński, który uplasował się na miejscu czwartym (0/44,39 s). Dosiadał debiutującego w konkursach Grand Prix na zawodach międzynarodowych 8-letniego wałacha Greatest. Piąte miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na ogierze Cros Blue. W rozgrywce startowała jeszcze trójka polaków – Monika Grundkowska na Dhaha (15 m.), Jan Bobik na Chacco Amicor ZM (17 m.) i Maksymilian Wechta na Cassilio (20 m.).

W Grand Prix CSI1* (135 cm) zwyciężył reprezentant Czech, Marek Klus na Solidat. Miejsce drugie zajęła Rikke Haastrup /DEN na klaczy Dusty Devil a na pozycji trzeciej uplasował się Maksymilian Wechta na klaczy Quadriga. Bezbłędny przejazd w rozgrywce zanotował także Krzysztof Ludwiczak na 7-letniej klaczy Chanbette, który zajął 6 miejsce.

Pozostałe konkursy finałowe rozgrywane były jako 2-fazowe. W tym najwyższym z nich (140 cm) najlepszy wynik uzyskał Jan Vinckier/BEL na wałachu Quantas. Wyprzedził on doświadczonego reprezentanta Niemiec, Andreasa Ripke na wałachu Coranos i Maksymiliana Wechtę na ogierze Quvee Prestige. W tym konkursie bezbłędne przejazdy zanotowali również Michał Kaźmierczak na Dame de Pique (6 m.), Grzegorz Nowak na Concretoss (9 m.) i Michał Ziębicki na Whoopy Boy (10 m.).

Zwycięstwem Łukasza Piksy zakończył się konkurs 135 cm. Na klaczy Aloubette uzyskał on najlepszy czas w drugiej fazie i wyprzedził Michała Kaźmierczaka na Cisall FS oraz Faye Schoch/SUI na klaczy Shangri La.

Konkurs 125 cm zdominowany został przez reprezentantów Polski. Zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na 6-letniej klaczy For Passion, miejsce drugie zajął Dawid Kubiak na wałachu Lancelot a trzeci był Maksymilian Parkitny na Ferrari K.

Jutro w Ciekocinku dzień wolny od konkursów a od wtorku rozpocznie się trzeci i ostatni tydzień zawodów Baltica Spring Tour.