Dzisiaj w Hamburgu rozegrano drugi konkurs kwalifikacyjny do niedzielnego Derby skokowego.

 

 

To była prawdziwa próba generalna przed tym co czeka na jeźdźców i konie podczas niedzielnego konkursu. Parkur składał się dzisiaj z typowych przeszkód parkurowych oraz takich znanych tylko z konkursów Derby. Ale najtrudniejszy dla koni jak zawsze okazał się bankiet, który dzisiaj zbudowany był bez tradycyjnej stacjonaty zaraz za nim. I zawahanie na tej właśnie przeszkodzie miała klacz Dacara E dosiadana przez Cassandrę Orschel. To kosztowało reprezentantkę Polski 4 pkt., kolejne 8 otrzymała za zrzutki na dwóch innych przeszkodach. Razem z przekroczeniem normy czasu wynik Cassandry Orscel wyniósł 14 pkt. co dało jej 33 miejsce w klasyfikacji. 49 par wystartowało w konkursie, a ukończyło go 39 z nich.

 

Zwyciężył Bejamin Wulschner/GER dosiadający klaczy Bangkok Girl PP. Para ta ma doświadczenie w hamburskim derby – dwukrotnie plasowała się w tym konkursie w TOP5.

Bangkok Girl jest bardzo odważna i dobrze mi się dziś jechało. Mam nadzieję, że w niedzielę nie popełnię takich błędów jak w poprzednich startach i może wtedy uda nam się w końcu wygrać.

Wulschner przejechał dzisiaj bezbłędnie w czasie 91,14 s. Miejsce drugie zajął Harry Charles/GBR na wałachu Controe. 22-letni zawodnik zmierzy się z Derby w Hamburgu po raz pierwszy. I do tego startu pożyczył konia od swojej siostry Sienny Charles. Obecnie 15-letni Controe swoją międzynarodową karierę rozpoczął startując w WKKW pod Laura Collett/GBR. Nie do końca lubił jednak ujeżdżenie, a jak widać na parkurze czuje się doskonale. Na trzecim miejscu uplasował się Shane Breen/IRL dosiadający ogiera Can Ya Makan. Para ta wygrała drugą kwalifikację do Derby w 2019 roku.

 

W konkursie dla koni 7-letnich (135 cm) Cassandra Orschel wystartowała na wałachu Eldorado 164 (Eldorado v Zeshoek – Chin Quin), na którym miała jeden błąd (20 m).

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Sportfotos-Lafrentz.de