W ten weekend wracamy z transmisją konkursów Pucharu Świata i już w niedzielę, razem z Markiem Szewczykiem, przeniesiemy się do Bazylei na dziesiąty etap PŚ LEZ. Nasi startować będą w Abu Dhabi oraz Neustadt-Dosse i te zmagania będzie można śledzić na żywo. 

 

CHI Classics Basel, Bazylea (SUI)

Już w drugim tygodniu 2023 powracamy do rywalizacji w ramach Pucharu Świata Ligi Europy Zachodniej. Dziesiąty przystanek sezonu to zawody w szwajcarskiej Bazylei. Nic nie smakuje lepiej niż zwycięstwo przed własną publicznością i o taki sukces z pewnością walczyć będzie silna reprezentacja gospodarzy w tym Martin Fuchs i Steve Guerdat. Na parkurze zobaczymy też nr 1 LR Henrika von Eckermanna czy najskuteczniejszego w zeszłym roku Daniela Deussera (GER). CHI Classics Basel to też zawody PŚ w ujeżdżeniu. Na czworoboku wystąpi m.in. zdetronizowana w ostatnim czasie Jessica von Bredow-Werndl (GER) czy zwyciężczyni PŚ w Mechelen Dinja Van Liere (NED). Zawody to 4 dni wypełnione po brzegi rywalizacją sportową. Oglądać można relacje ze wszystkich konkursów międzynarodowych. Tych zaliczanych do LR będzie aż 8, a pula nagród tylko dla zawodów CSI to ponad 877 500 EUR. Tak jak poprzednio, również ten etap PŚ będzie dostępny dla kibiców z polskim komentarzem. W niedzielę o 14:15 wspólnie z Państwem konkurs Pucharu Świata w skokach oglądać będzie Marek Szewczyk

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSI4/2* Al Shir’aa Horse Show 2023, Abu Dhabi (UAE)

Zima to szczyt sezonu na Bliskim Wschodzie, dlatego po krótkiej noworocznej przerwie, Zjednoczone Emiraty Arabskie wracają z rywalizacją na poziomie CSI4*. Dla europejskich zawodników jest to dobra alternatywa dla zawodów halowych, dlatego nie dziwi wiele nazwisk spotykanych na co dzień na naszym kontynencie. Wystartują m.in. Shane Breen (IRL), Emanuele Gaudiano (ITA) czy Ioli Mytilineou (GRE). Na listach startowych znajdziemy też młodą Polkę, Amelię Mościcką, a także oldenburska klacz Equine America Spacecake, o której sprzedaży niedawno pisaliśmy. Zawodnicy rywalizować będą przez cztery dni. Zaplanowano 5 konkursów zaliczanych do LR, a pula nagród dla wszystkich konkursów to ponad 425 000 EUR. Start wydarzenia w czwartek o 5:00 czasu polskiego. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSI2*/CDI3* Neustadt-Dosse (GER)

Dwugwiazdkowe zawody skokowe połączone z ujeżdżeniowymi CDI3*. Zawodnicy rywalizować będą od czwartku. Plan zawodów przewiduje dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking, ale też widowiskowy konkurs sześciu barier. Na placu zobaczymy tych najbardziej doświadczonych w CSI2*, ale też młode konie, w tym 8-latki czy amatorów w ramach CSIAm. Całość wydarzenia dotowana jest kwotą ponad 76 000 EUR. Do zawodów zgłosiły się trzy polskie pary. W Neustadt-Dosse zobaczymy Maksymiliana Wechtę, Jarosława Skrzyczyńskiego i Elizę Zawadzką. Według planu pierwszy konkurs rozpocznie się w czwartek o 13:00 i wtedy też można spodziewać się relacji na żywo. Jej dokładny plan będzie dostępny już wkrótce na cmh.tv. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


Sezon powoli wraca do tempa sprzed przerwy noworocznej, co widać też w oferowanych transmisjach. W tym tygodniu dostępna będzie też m.in. relacja z CSI2* w holenderskim Exloo. W Olivie już wystartowała wiosenna edycja MET, a za oceanem rozkręcają się zimowe festiwale. Dla hodowców pokaz ogierów przygotował i transmitować będzie związek oldenburski. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.