W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Złoty medal MP-D1 w Bogusławicach odebrał Bartłomiej Kwiatek. Najlepsza w kategorii U25 okazała się Martyna Bebłot, a wśród juniorów Hubert Górski.

Do rywalizacji w tej najważniejszej kategorii, czyli Mistrzostw Polski Seniorów przystąpiło 11 zaprzęgów. Każda próba zmieniała pozycje w tabeli i zmniejszała różnice punktowe, które przed zręcznością były naprawdę minimalne. Ostatnia próba zweryfikowała jednak wszystko. Po złoty medal Mistrzostw Polski w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi sięgnął Bartłomiej Kwiatek powożący śląskim ogierem NERWUS. W zwycięstwie towarzyszyła mu także luzaczka Katarzyna Wieczorek. Co ciekawe, zawodnik nie wygrał żadnej z prób, ale równa jazda i konsekwencja (3 razy drugie miejsce) pozwoliły na wynik 131,85 pkt i pewne zwycięstwo w MP. Na drugim miejscu, ze srebrnym medalem, uplasowała się  21-letnia Jagoda Karpińska razem z wałachem NEAPOLITANO FENYES. W tym sukcesie pomogła im luzaczka Kamila Górska. Zawodniczka wygrała ostatnią próbę, co zapewniło im awans z 4 pozycji na podium, a zmagania ukończyli ostatecznie z wynikiem 135,85 pkt. Brązowy medal odebrała Katarzyna Kuryś w zaprzęgu z niemieckim wałachem COUNT DOWN oraz Aleksandrą Gut, która była jej luzaczką. Ich końcowy wynik to 136,01 pkt, na co złożyła się m.in. wygrana w maratonie i 3 miejsce w próbie zręczności powożenia.

O medale w Bogusławicach walczyli też zawodnicy dwóch kategorii młodzieżowych. W tej starszej grupie, zawodników do 25 roku życia, triumfowała Martyna Bebłot powożąca małopolską klaczą JASZA. Pomagali jej luzacy Julia Szewczyk i Paweł Lesner. Zawodniczka wygrała zarówno maraton, jak i ostatnią próbę zręczności powożenia, a wynik jaki zapewnił jej złoty medal to 127,21 pkt. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanął Bartosz Złoty w zaprzęgu ze śląską klaczą PESTI-G. W sukcesie pomogła mu Kamila Górska. Zawodnik wygrał pierwszą próbę, a w pozostałych dwóch zajął 2 miejsce. co dało łącznie 131,00 pkt. Z brązowym medalem z Bogusławic wyjechała Wiktoria Ligocka powożąca śląskim wałachem ELDORADO. Luzakiem zawodniczki była Maja Sławińska. Końcowy wynik, jaki zapewnił trzecie miejsce, to 146,21 pkt.

Medale odebrali również juniorzy powożący kucami. Na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Górski, któremu pomagała Daria Bebłot. Zawodnik powoził kucem ALEXANDRO H., a wynik jaki zapewnił im złoto, po dwóch wygranych próbach i jednym drugim miejscu, to 125,31 pkt. Srebrny medal odebrał Wojciech Rosiak powożący kucem LIDER. W drodze na podium pomagał mu Damian Jakuboszczak, a mistrzostwa ukończyli z wynikiem 139,87 pkt. Brązowy medal trafił do Zofii Górskiej i kuca MARONS VALENTINO. Zawodniczce w roli luzaka pomagała Kamila Górska, a ich końcowy wynik w MP to 141,01 pkt.