Dzisiaj w Vilamoura rozegrane zostały dwa pierwsze konkursy Mistrzostw Europy w skokach, w kategoriach młodzieżowych.

 


Pierwszy konkurs w kategorii juniorów nie należał do łatwych, a dla zawodników (a właściwie ich koni) jadących na początku dodatkowym utrudnieniem były cienie przeszkód, które były przyczyną dość wielu błędów. Konkurs ten rozgrywany był jako konkurs szybkości czyli za każdą zrzutkę dodawane były 4 sekundy do końcowego czasu przejazdu.
Z polskiej ekipy jako pierwsza z parkurem zmierzyła się Olga Skrobacz, dosiadająca wałacha Quincy. Para ta po bardzo dobrej jeździe pokonała parkur bezbłędnie w czasie 66,14 s, co daje jej 25. miejsce w klasyfikacji po pierwszym konkursie.

 

 

Kolejną polską amazonką była Iga Biegalska na klaczy Doravella, która po bezbłędnym i bardzo szybkim przejeździe (62,76 s) zajmuje 7. miejsce ex aequo z reprezentantem Irlandii Maxem Wachmanem.

 

 

Krótki najazd na potrójny szereg zakończył się dla Aleksandry Wypchło i Calsaleo Z wyłamaniem przed pierwszym członem. Drugi najazd na szereg już był bardziej udany, jednak spadł drąg na członie B i amazonka ukończyła przejazd z wynikiem 82,83 s (85. miejsce). Aleksander Lewandowski na klaczy Jazzmir van het Halderthof miał błąd na przeszkodzie nr 2, ale szybka jazda pozwoliła mu na zajęcie 24. miejsca z czasem 65,68 s. 

Jako ostatnia w polskiej ekipie na parkur wjechała Daria Pietrzak na wałachu Monsun. Para ta pojechała nie tylko pięknie stylowo, ale też dokładnie i ukończyła swój przejazd bez błędów w czasie 66,80 s. Ten wynik daje jej 31. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

 

 


Dobre przejazdy naszych juniorów dają polskiej ekipie wysokie 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 4,36 pkt. Na prowadzeniu są Belgowie z wynikiem 0,83 pkt., a za nimi sklasyfikowane są zespoły Irlandii (2,20 pkt.) i Wielkiej Brytanii (2,56 pkt.).


W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajmuje Evelyne Putters/BEL na ogierze Uith de Rotes. Miejsce drugie zajmuje Josephine Christian Jacobsen/DEN na wałachu Dakar, a trzecia jest Alice Laine/FRA na wałachu Emerald Sitte.


W rozegranym po południu pierwszym półfinale, w kategorii młodych jeźdźców prowadzi Jodie Hall Mcatter/GBR na klaczy Kimosa van het Kritrahof. Miejsce drugie zajmuje Alexander Housen/BEL na Casillas van de Helle, a trzeci jest Thibeau Spits na klaczy Classic Touch DH.
W tej kategorii nie startuje żaden reprezentant Polski.


Jutro o godzinie 10:00 polskiego czasu rozpocznie się pierwszy półfinał w kategorii dzieci, w którym wystartują Kuba Kraśko na Don Espadron (nr. 11), Nell Sówka na Mister Stakatto S (nr. 65) i Roksana Nawrocka z klaczą Chenoa (nr. 87).


O godzinie 15:00 rozegrany zostanie pierwszy nawrót konkursu drużynowego w kategorii juniorów.

 

Wyniki: TUTAJ