Formę w sobotę utrzymał Mikołaj Barański, który wywalczył drugie miejsce w finale Silver Tour w Olivie. W rundzie zwycięzców konkursu 145 cm walczył Leszek Gramza, gdzie ostatecznie zajął miejsce siódme.

CSI3* MET Oliva Nova (ESP)

Mikołaj Barański w sobotę ponownie wystartował tylko w jednym konkursie i również dzisiaj ten pojedynczy start zakończył się bardzo dobrym wynikiem. Na wałachu rasy SF DANDY D’ARMOR zawodnik zakwalifikował się do rozgrywki Silver Tour GP 140 cm, a tam po bardzo szybkiej i dynamicznej jeździe wywalczył drugie miejsce w konkursie. Na parkurze o podobnej trudności, 140 cm, wystartował dzisiaj też Mściwoj Kiecoń. Start na wałachu DUKE G zakończył się jedną zrzutką, a na klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z dwoma błędami.

Do startów w piątek wrócił Bartosz Adamus. Zawodnik dobrze poradził sobie z konkursem 130 cm. W starcie na wałachu SIRE ONE nie miał błędów i zajął 12 miejsce. Z tego samego parkuru na ogierze CHACCO AMICOR zjechał z wynikiem 12 pkt karnych. Na tym samym poziomie Jacek Polikowski i holsztyński CASSALITO mieli 10 pkt karnych. Sławomir Polikowski na wałachu rasy KWPN ELIO 4 był dzisiaj bezbłędny w konkursie 120 cm i wywalczył 12 miejsce. W konkursie 130 cm na ogierze rasy SP URUGWAJ zawodnik miał 4 pkt karne.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Lichtenvoorde (NED)

Leszek Gramza wystartował dzisiaj jedynie w konkursie 145 cm na wałachu rasy KWPN JACKPOT A. Para pierwszy nawrót konkursu pokonała bez błędów i zakwalifikował do rundy zwycięzców. Tam też nie mieli zrzutek, a z dobrym czasem uplasowali się na 7 miejscu.

W sobotnich startach Zuzanny Kucharskiej zabrakło niestety bezbłędnego przejazdu. W konkursie 120 cm na niemieckiej klaczy VULKANA 6 miała jeden błąd. Konkurs 135 cm na wałachu rasy KWPN KASPAROV A ukończyła z wynikiem 6 pkt karnych, a w innym konkursie na tym samym poziomie, na oldenburskim wałachu DUBALOU 3 miała tych punktów 8.

CSI2* Riesenbeck International (GER)

Sobota była ostatnim dniem zawodów w Riesenbeck i też dzisiaj rozegrano konkurs Grand Prix 145 cm LR. Niestety żaden z reprezentantów Polski nie wywalczył awansu do rozgrywki. Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy DACARA E miała jeden błąd. Andrzej Opłatek i oldenburski wałachu NORDSTURM 15 ukończyli ten parkur z 8 pkt karnymi, a Maksymilian Wechta na holsztyńskim wałachu CASSIOPEIA miał tych punktów 16.

Szczęście nie dopisało też w finale Średniej Rundy. Po jednym błędzie mieli Cassandra Orschel na hanowerskim wałachu VAN DER VAART R, Andrzej Opłatek na oldenburskim wałachu DIAROUBET oraz Maksymilian Wechta na holsztyńskim wałachu QUVEE PRESTIGE.

Na płatnym miejscu udało się uplasować jedynie w finale rundy młodych koni. Cassandra Orschel na oldenburskiej klaczy NEUGESCHENETS LORETTA była bezbłędna i zajęła miejsce 7. Na swoim drugim koniu, westfalskim wałachu ELDORADO 164 zawodniczka miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu. Z jedną zrzutką, ale w pierwszej fazie, konkurs ukończył Maksymilian Wechta na ogierze rasy SP CLEAR ONE.

CSI2* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Tomasz Miśkiewicz wystartował dzisiaj jedynie w konkursie dla koni 5/6-letnich. W obu swoich startach zawodnik nie popełnił błędów. Na hanowerskiej klaczy VHS CAIRA zajął miejsce 9, a na westfalskim wałachu VHS CASCATO DU ROUET był 23. W tych zawodach startuje także Katarzyna Wiśniewska. W obu swoich startach miała dzisiaj po 12 pkt karnych. Zmierzyła się z konkursem 125 cm na westfalskim wałachu CONRAD oraz z parkurem 110 cm na klaczy HOLITAIRE CHAVANNAISE.