Z jak najlepszej strony pokazali się nasi młodzi reprezentanci startujący w młodzieżowych CSIO w Ciekocinku.

Ale dobrze szło też i trochę starszym zawodnikom. Swoje kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniósł dziś w Ciekocinku Kamil Grzelczyk.  Na wałachu Wibaro zwyciężył w konkursie 145 cm z rozgrywką. Do decydującej rundy zakwalifikowały się 4 pary i zdecydowanie najlepszy czas uzyskał reprezentant Polski – 26,01 s.  Na drugim miejscu uplasował się Vladimir Beletskiy/RUS na ogierze Falcon E a miejsce trzecie zajęła Emily Moffitt/GBR na Don Vito. Jan Bobik na klaczy Santisa miał dwa błędy w rozgrywce i zajął 4 miejsce.

Polscy zawodnicy bardzo dobrze spisali się w konkursie 140 cm, w którym najlepszy okazał się Jan Bobik na wałachu Velco Sitte (60,65 s). Emily Moffitt na wałachu Zagahorn była druga a za nią uplasowali się Tomasz Olszewski an wałachu Camako S Boy JW i Sewryn Murdzia na klaczy Ula Bajou K. Miejsce 7 zajął Krzysztof Leśniak na ogierze Stakkatol 7.

Jutro w Ciekocinku odbędą się konkursy Pucharu Narodów w kategorii dzieci, juniorów i młodych jeźdźców. Dziś uczestnicy młodzieżowych CSIO wystartowali w pierwszych konkursach. Wśród młodych jeźdźców (135 cm) najlepsza okazała się Dajana Pawlicka na wałachu Caiero, która wyprzedziła w konkursie Monikę Grundkowską na wałachu Dhaha. Miejsce trzecie zajęła Mathilde Cruchet/SUI na Chinook W. Bezbłędne przejazdy zanotowali również Weronika Minkiewicz na klaczy Chocolate Blue ( 4m.) i Filip Lewicki na Corrado X (7 m.).

W konkursie juniorów (130 cm) zwyciężyła Wiktoria Bedyńska na wałachu Clarence S. Za nią uplasowały się Chantal Rose/GER na klaczy Charewa i Julia Błaszczak na wałachu Lightning 100. Aleksandra Kawa na klaczy Wiena miała bezbłędny przejazd, który dał jej 7 miejsce a Aleksandra Kierznowska na Dior V uplasowała się na 10 pozycji.

Również konkurs w kategorii dzieci zakończył się zwycięstwem polskiej amazonki. Najlepsza okazała się Eliza Zawadzka na klaczy Escalona. Za nią uplasowały się dwie reprezentantki Czech – Petra Parenicova na klaczy Ebel i Valentyna Kukova na klaczy Spotlight  Z. Bardzo dobre przejazdy miały tez inne reprezentantki Polski. Bez punktów karnych konkurs ukończyły m.in.: Maja Marchwicka na Szafir M (4 m.) i na klaczy Rosa Bella (6 m.),  Natalia Stefańska na Papillon (5 m.), Julia Jabłońska na Talousimonica K Z (8 m.) oraz Martyna Ostapczuk na wałachu Silver  V.  Trzymamy kciuki aby w jutrzejszym Pucharze Narodów drągi także nie spadały.

Czwartek był ostatnim dniem, kiedy w Ciekocinku rywalizowały konie w konkursach CSIYH. Wśród 5-latków zwyciężyła klacz Florina Belle dosiadana przez Marca Bettingera/GER. Drugie miejsce zajęła  Michaela Rodova/CZE na Night van de Kwakkelhoek a trzecia była Ewa Dyżewska na ogierze Nikko. Do rozgrywki zakwalifikowali się także Adam Nicpoń na Damocles from Second Life Z (5 m.) oraz Adrian Jaworski  na ogierze Czart (6 m.).

Marc Bettinger dosiadał także konia, który zwyciężył w finale 6-latków. A był nim ogier Neuchatel Z. Miejsce drugie zajęła Cassandra Orschel na ogierze No Limit a w rozgrywce znalazły się także Weronika Wilska na  H.Eldorado B. (6 m.) oraz Katarzyna Uchwat na klaczy Tahira Angel (8 m.).

Konkurs 7-latków wygrał Olivier Bujard/SUI na klaczy Cara Mia. Para ta jako jedyna pokonała parkur bez punktów karnych i tym samym do rozgrywki nie doszło.

Fot. Monskoo