W GP 1* w Ciekocinku zwyciężyła reprezentantka Czech, a w konkursach młodzieżowych dobrze spisywali się nasi zawodnicy.

Po piątkowych zmaganiach w Pucharach Narodów i w konkursie zaliczanym do Longines Ranking, duża część koni odpoczywała. Nie oznacza to jednak, że w Ciekocinku brakowało emocji.
Najwyższymi konkursami były dwa o wysokości 135 cm. W Grand Prix CSI1* trzy pary zakwalifikowały się do rozgrywki, która najszczęśliwsza okazała się dla Alzbety Vojtkovej/CZE na wałachu Pinky Pay. Tylko ta para nie miała błędów w decydującej części konkursu i zasłużenie zwyciężyła. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Maciejewska na wałachu Faberge H&S a miejsce trzecie zajął Jakub Lis na Ice Ice Baby.
W 2-fazowym konkursie 135 cm startowali młodzi jeźdźcy. A dokładnie tylko 4 pary. Zwyciężyła w nim Mathilde Cruchet/SUI na ogierze Chinook W a miejsce drugie zajęła Julia Bogalecka na ogierze Aser. Martyna Rynkiewicz na Nirmette i Michalina Szmytka na wałachy Cerensky uplasowały się na miejscach 3 i 4.

Liczniej obsadzony był konkurs juniorów (130 cm), w którym najlepsza okazała się Wiktoria Bedyńska na Clarence S. Bezbłędnie drugą fazę ukończyli również Maksymilian Parkitny na klaczy Nobilis (2 m.) i Gustav Christian Jacobsen/DEN na wałachu Fayot.

Natomiast w rywalizacji dzieci zwyciężyła Tamara Tybulczuk na klaczy Quitana. O zaledwie 0.01 s wyprzedziła ona Maję Marchwicką, która dosiadała klaczy Rosa Bella. Na miejscy trzecim uplasowała się Natalie Kovarova/CZE na Chacco – To.
Jutro na parkurach w Ciekocinku zawodnicy i konie walczyć będą m.in. w 4 konkursach Grand Prix.

Wyniki: TUTAJ