Chyba mało kto się spodziewał, że w konkursie Pucharu Świata w Oslo zwycięży 22-letni reprezentant Szwajcarii, Bryan Balsiger.

 

Dzisiejszy start w PŚ był dopiero jego drugim w karierze, a odniesione zwycięstwo największym dotychczasowym sukcesem. I to biorąc pod uwagę, że 2 lata temu Bryan Balsiger razem z wałachem Clouzot de Lassus (Ugano Sitte – Tenor Manciais) zdobyli złoty medal indywidualny podczas Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców w Samorin. Dziś ta właśnie para pokonała zawodników ze światowej czołówki w Oslo.

Parkur podstawowy ukończyło z wynikiem 0 pkt. dokładnie 12 par. Pięć kolejnych nie miało błędów na przeszkodach, ale przekroczyło normę czasu zamykając sobie tym samym udział w rozgrywce. Bryan Balsiger wystartował w niej jako trzeci i wiedząc, że po nim wystartuje jeszcze kilka szybkich par, postanowił zaryzykować. I ta decyzja okazała się bardzo słuszna – mimo wysiłków i szybkiej jazdy nikt z pozostałych zawodników nie zdołał pokonać jego wyniku – 0 pkt. w czasie 40,00 sekund.

 

 

Najbliżej była Luciana Diniz/POR, która na siwym wałachu Vertigo du Desert ukończyła przejazd w czasie 40,40 s. Norweski kibice byli natomiast bardzo szczęśliwi, że na trzecim miejscu uplasował się Geir Gulliksen na wałachu VDL Groep Quatro (0/40,99 s).

 

Wyniki konkursu: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Satu Pirinen