Finał w kategorii Młodych Jeźdźców rozegrano na zasadach konkursu dwunawrotowego na przeszkodach o wysokości 145/150 cm. W drugim nawrocie oglądaliśmy 6 zawodników. Żaden z nich nie ustrzegł się błędu, jednak do końca prowadzenie w klasyfikacji utrzymała Aleksandra Kierznowska. Zawodniczka wygrała oba półfinały i sięgnęła również po zwycięstwo w finale, wygrywając tym samym Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. Złoty medal wywalczyła razem z klaczą rasy KWPN BADORETTE i oldenburskim wałachem CORELANO. Tytuł II Wicemistrza zdobył Filip Lewicki, który w Mistrzostwach dosiadał oldenburskiej klaczy LA PEZI. Brązowy Medal trafił do Julii Błaszczak, która w finale startowała na holsztyńskim wałachu CORCON.