W tym sezonie niezwykle popularne stały się aukcje online. Nie ma praktycznie możliwości organizowania takich wydarzeń na żywo, ale Internet zapewnia dużą łatwość poszukiwania przyszłych gwiazd parkurów i nie tylko. Tym razem kolekcję źrebiąt i embrionów przygotowała belgijska stajnia Optimus.

 

Aukcja źrebiąt jak i zarodków już się rozpoczęła. Ta pierwsza skończy się w poniedziałek 30 listopada, a oferty na kupno embrionów będzie można składać do wtorku 01 grudnia. Większość matek oferowanych źrebaków może się pochwalić własną karierą sportową jak klacz Cacacha vh Schaeck (Bamako x Quidam) mająca za sobą udane starty na poziomie 155-160 cm. Inne są bezpośrednio spokrewnione z topowymi końmi jak choćby siostra Mistrza Europy wałacha H&M All In (Kashmir Van Schuttershof x Andiamo Z) czy ogiera Vagabond de la Pomme (Vigo d’Arsoulilles x For Pleasure). Z drugiej strony, oferowane źrebaki są potomstwem dobrze znanych i sprawdzonych w sporcie ogierów. W rodowodach ośmiu z nich znajdziemy ogiera Emerald (Diamant de Semilly x Carthago). Poza tym znajdziemy potomstwo takich ogierów jak Cumano, Diamant, Tangelo, Mylord Carthago, Chilli willi, Bamako de Muze i wiele innych.

 

Gratką dla licytujących może się okazać ogierek Harley Optimus (Halifax x Coronado), brat wałacha Harley vd Bisschop (Dulf Va Den Bisschop x Coronado) który m.in. pod Belgiem Nicola Philippaertsem wygrał do tej pory ponad 1,5 mln €. Inną ciekawą propozycją może być zarodek, którego pełną siostrą będzie klacz Cristel 150 (Diamant De Semilly x Cento) startująca z powodzeniem w konkursach GP na poziomie trzech gwiazdek.

 

W przypadku mrożonych zarodków, opłata jest pobierana dopiero po potwierdzeniu ciąży. Wszystkie zakupione źrebaki wyhodowane zostały w Stal Optimus i mogą pozostać bezpłatnie na ich pastwiskach do maja.

 

Kolekcja źrebiąt https://www.stal-optimus.auction/collection/1

Kolekcja zarodków  https://www.stal-optimus.auction/collection/2