Zakończyły się HZO-B2* w Lesznie, które były jednocześnie V Memoriałem Generała Michała Gutowskiego. Po najwyższą nagrodę sięgnął reprezentant KJ Zbyszko Andrei Shalohin i koń Farley. W Grand Prix dobrze jeździły także młode amazonki – Aleksandra Kierznowska i Laura Kłapińska.

 

Konkurs finałowy Średniej Rundy rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Na liście startowej zapisanych było 59 par. Parkur bezbłędnie i z najlepszym czasem drugiej fazy pokonała Hanna Osieka. Zwycięstwo odniosła dosiadając belgijskiego wałacha LEROY P. Miejsce drugie zajął Michał Kaźmierczak. Zawodnik startował na wałachu rasy BWP MERLIN VANT HEIKE. Na trzecim miejscu podium stanęła juniorka Aniela Szlufik, która startowała na belgijskiej klaczy HELIA VA DE HEIHOEK.

 

 

Parkur konkursu Grand Prix 145 cm, V Memoriału Generała Michała Gutowskiego, okazał się bardzo wymagający. Do Rozgrywki konkursu zakwalifikowało się czterech zawodników spośród 34 zapisanych na liście startowej. Tam sukces bezbłędnego przejazdu udało się powtórzyć tylko jednemu z nich. Podwójne zero zaliczył jedynie Andrei Shalohin i tym samym został zwycięzcą tego najtrudniejszego konkursu zawodów. Dosiadał wałacha rasy KWPN FARLEY. Miejsce drugie zajęła juniorka Aleksandra Kierznowska, która startował na klaczy rasy KWPN BADORETTE. Tej parze przydarzył się jeden błąd na parkurze rozgrywki. Na miejscu trzecim uplasowała się 15-letnia Laura Kłapińska. Dosiadała ona wałacha rasy KWPN ZAZOU SZUMAWA, a z parkuru rozgrywki zjechali z wynikiem 8 pkt karnych.