Podczas dzisiejszej próby terenowej konkursu CCIO4*-S w Aachen poważnego urazu doznał wałach Allstar B.

 

Do kombinacji z numerem 16 Rosalind Canter/GBR i 17-letni ogier Allstar B nie mieli błędów na krosie. Ale przed wąskim frontem 16D Allstar B wyłamał na prawo i tak mocno uderzył lewą przy tym przednią nogą w przeszkodę, że po dwóch kolejnych foule nie mógł na nią stanąć. Bardzo szybko na miejsce zdarzenia podjechał samochód z przyczepą i kilka minut później Allstar B został przetransportowany do kliniki.

 

W informacji jaką przesłał organizator zawodów nie jest napisane jakiego urazu doznał Allstar B. Ale musiał być na tyle poważny, że właścicielki konia – Rosalind Canter i Caroline Moore podęły decyzję o jego uśpieniu.

Nie ma słów, którymi mogłaby opisać moją miłość i szacunek do Alby’ego. Za każdym razem pokazywał swoją wolę walki, swój wspaniały charakter i miłość do sportu. To dzięki niemu moja kariera się rozwinęła. Wszyscy będziemy za nim tęsknić. – powiedziała Rosalind Canter.

Do największych sukcesów tej pary było zdobycie dwóch złotych medali na Mistrzostwach Świata w Tryon w 2018 roku, złoty medal drużynowo na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz dwa złote medale Mistrzostw Europy (2017 i 2021).

 

Zdjęcia: Liz Gregg