W Zielonej Górze rozegrano dzisiaj pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking, który jednocześnie był Memoriałem Pauliny Kopacz. W tej rywalizacji najlepsza okazałą się Aleksandra Kierznowska. Konkurs finałowy młodych koni wygrał Matas Petritis i ogier Quidam Stakkato.

Sobotnie konkursy w Zielonej górze rozpoczęły się od Chlidren Tour. Parkur dwufazowego konkursu 120cm najskuteczniej pokonała amazonka z Polski Nell Sówka. Zawodniczka zwyciężyła dosiadająca klaczy rasy SP JURANDA. Pozostałe dwa miejsca na podium także zajęły młode amazonki z Polski. Druga była Julia Parda, która startowała na wałachu rasy SP CHEYENNE. Miejsce trzecie zajęła Wikoria Ryciak dosiadająca klaczy rasy SP VERONA.

W konkursie Small Tour 120 cm triumfowała reprezentantka Szwecji Karolina Kielbasa Borgström. Parkur drugiej fazy bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonała na wałachu rasy KWPN GARE DU NORD. Miejsce drugie zajął zawodnik z Polski Łukasz Krajewski. Dosiadał on klaczy rasy SP ESCUELA. Na miejscu trzecim uplasowała się Polka Angeliki Podgórna, która startowała na wałachu rasy Zangersheide D CAMDEN OF HERITAGE Z.

W sobotę rozegrano finałowy konkursu dla młodych koni. W rywalizacji dla 5/6-latków najlepszy okazał się hanowerski ogier QUIDAM STAKKATO (Quidamus x Stakkato) dosiadany przez zawodnika z Litwy Matasa Petraitisa. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły konie dosiadane przez reprezentanta Polski Jarosława Skrzyczyńskiego. Na miejscu drugim konkurs ukończyła klacz rasy KWPN KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR (Eldorado Van De Zeshoek x Pharaon). Trzecie miejsce zajął ogier rasy KWPN KENTUCKY (Crespo VDL x Kashmir van Schuttershof).

Konkurs Elite Tour rozegrano dzisiaj na zasadach konkursu zwykłego. Parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonała 15-letnia Polka Emilia Skrzeczkowska. Zawodniczka triumfowała dosiadając klaczy rasy SP HETMAŃSKA KREW. Miejsce drugie i trzecie także zajęły młode amazonki z Polski. Na drugiej pozycji uplasowała się 14-letnia Jagoda Kierznowska, która startowała na oldenburskim wałachu CHACCO BLUE AS L. Miejsce trzecie zajęła juniorka Julia Piętka startująca na klaczy rasy SP ALLEGRA S.

Sobotni konkurs Big Tour był Memoriałem Pauliny Kopacz. Parkur składał się z przeszkód o wysokości 145cm, a wyniki z tego konkursu zaliczane były do Światowego Rankingu. Na liście startowej konkursu zwykłego zapisanych było 48 par. Parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonała juniorka Aleksandra Kierznowska. Swój kolejny w karierze konkurs zaliczany do LR zawodniczka wygrała na klaczy rasy KWPN BADORETTE. Miejsce drugie zajął zeszłoroczny zwycięzca Memoriału, Jarosław Skrzyczyński, który startował na ogierze rasy SP JERICO. Na miejscu trzecim uplasowała się kolejna zawodniczka z Polski. Była to Weronika Wilska-Czarnecka dosiadająca niemieckiej klaczy CIARA.