Czwartek przyniósł polskim reprezentantom dwa zwycięstwa. Aleksandra Kierznowska była najlepsza w GP młodych jeźdźców w Peelbergen, a Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w Riesenbeck

 

FEI Youth - Finał młodzieżowego Pucharu Narodów, Peelbergen (NED)

W konkursie Grand Prix w kategorii młodych jeźdźców wystartowało 5 polskich par. Błędów na parkurze o wysokości 145 cm nie miała Juliana Suska na klaczy Cascadeuce, ale niestety para ta przekroczyła normę czasu za co otrzymała 4 pkt. Aleksander Lewandowski na wałachu Canwero chciał zmieścić się w normie i wykonał krótszy najazd na linię 7-8-9 co jednak spowodowało dwa błędy na parkurze. Po kilku zrzutkach z dokończenia przejazdu zrezygnował Maximilian Parkitny na ogierze Ferrari K. Za to bardzo dobry i szybki przejazd oglądaliśmy w wykonaniu Aleksandry Kierznowskiej dosiadającej klaczy Badorette. I tym samym ta zawodniczka zakwalifikowała się do rozgrywki. Lena Maruszak na wałachu Jetoulon van de Rietvenne ukończyła swój przejazd z wynikiem 14 pkt. W rozgrywce Aleksandra Kierznowska wystartowała jako druga i przejechała bezbłędnie w świetnym czasie 39,36 s. I ten wynik nie został pobity przez kolejnych zawodników co oznaczało, że w Grand Prix młodych jeźdźców zwyciężyła Polska para – Aleksandra Kierznowska i klacz Badorette.

 

 

Dzisiejszy start dzieci w konkursie zespołowym nie do końca poszedł zgodnie z planem. Pierwsza w zespole jechała Małgorzata Babczyńska na klaczy Happylina, która miała jeden błąd na okserze z numerem 10. Na tej samej przeszkodzie zrzutkę miała także Julia Ganowska na wałachu Jornian Blue F. Natomiast Roksana Nawrocka na klaczy Chenoa i Kevin Pszowski na wałachu Jacobson ukończyli swoje przejazdy z wynikiem 8 pkt. W tej sytuacji zespół ukończył konkurs na 9 miejscu mając na koncie 16 pkt. I tym samym nie zakwalifikował się do głównego konkursu finałowego.

 

Szczęście nie za bardzo dopisywało też naszym juniorom, którzy dzisiaj wystartowali w konkursie Grand Prix. Najlepszy wynik należał do Natalii Stefańskiej, która swój przejazd na wałachu Kapucijn v/d Donkhoeve ukończyła z wynikiem 8 pkt (37 m). Lena Oleszkiewicz na klaczy ESI China Girl miała 10 pkt, Iga Biegalska na wałachu Canabaz zjechała z parkuru z wynikiem 12 pkt. a Laura Kłapińska ukończyła swój przejazd na wałachu Zirado z wynikiem 27 pkt.

 

Niewiele brakowało by w konkursie dzieci o wysokości 125 cm zwyciężyła polska amazonka. Ale ostatecznie Małgorzata Babczyńska na wałachu Pluto zajęła wysokie 2 miejsce, pokonując parkur bezbłędnie i w czasie 56,70 s. Na miejscu 6-ym uplasowała się Roksana Nawrocka na klaczy Gacarla VDL (0 pkt).

 

W konkursie młodych jeźdźców (135 cm) bezbłędnie obie fazy pokonała Aleksandra Kierznowska na wałachu Corleano i para ta uplasowała się na 7 pozycji. Jeden błąd w drugiej fazie miała Juliana Suska na klaczy Nigri (11 m). Kolejny przejazd bez punktów karnych Aleksandra Kierznowska zanotowała w konkursie 130 cm, w którym na wałachu Diament zajęła 22 miejsce.

 

Po jednym błędzie w konkursie o wysokości 135 cm mieli Natalia Stefańska na klaczy Valanna, Kornelia Kurleto na klaczy Lousanne i Maximilian Parkitny na wałachu Cavalim Z.

 

Wyniki: TUTAJ

 

MŚMK w skokach przez przeszkody/Lanaken (BEL)

W pierwszym konkursie kwalifikacyjnym dla koni 5-letnich (125 cm) wystartowały 242 pary i 99 z nich pokonało parkur bezbłędnie. W tej licznej grupie znalazł się ogier Fuerte Ferrero dosiadany przez Mateusza Tyszko, który tym samym zachował szanse na zakwalifikowanie się do finału. Po dwa błędy miały ogier Tavados dosiadany przez Łukasza Jończyka oraz ogier Haverdy pod Janem Bobikiem.

 

Aż 278 koni wystartowało w konkursie kwalifikacyjnym 6-latków, który rozgrywany był jako dwufazowy (135 cm). Bezbłędny przejazd zanotował ogier Leonardo Da Vinci J.P.P. dosiadany przez Józefa Pekańca a uzyskany czas dał tej parze 71 miejsce w klasyfikacji. Mateusz Tyszko na wałachu Corazzi miał jeden błąd w pierwszej fazie konkursu.

 

W konkursie dla koni w wieku 7 lat wystartowało 191 koni, które zmierzyły się z parkurem o wysokości 140 cm. Na miejscu 78 uplasował się ogier Kamir Red Wine pod Martinem Rozynkiem, który pierwszą fazę pokonał bezbłędnie a w drugiej miał 12 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Riesenbeck International CSI2*/1*/YH (GER)

Pierwszy dzień zawodów w Riesenbeck był udany dla startujących tam reprezentantów Polski. W konkursie dla koni w wieku 6 i 7 lat wysokie 4 miejsce zajął Leszek Gramza na wałachu Qanvas St. Hubertushoeve. Para ta pokonała obie fazy bezbłędnie a w drugiej uzyskała czas 34,46 s. Na miejscu 14 uplasował się Jarosław Skrzyczyński dosiadający ogiera Kratos B, który także nie miał błędów na przeszkodach.

 

W konkursie małej rundy CSI1* (130 cm) miała miejsce bardzo rzadko spotykana sytuacja. Bowiem aż trzy pary ukończyły swój przejazd z identycznym wynikiem punktowym i czasowym – 0 pkt. i czas 65,32 s. Taki właśnie wynik uzyskał Jarosław Skrzyczyński na klaczy Loulou Mpsz, który razem z dwoma innymi zawodnikami zajął 5 miejsce w klasyfikacji.

 

W konkursie średniej rundy CSI2* (135 cm) klasyfikacja miała miejsce w dwóch grupach. I w jednej z nich zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na klaczy Karanza Van De Boomgaardschuur, który pokonał parkur bezbłędnie w czasie 59,83 s. Leszek Gramza ukończył swój przejazd na wałachu Jackpot A z wynikiem 7 pkt.

 

Ostatni konkurs dnia miał wysokość 145 cm i zaliczany był do Longines Ranking. Wystartował w nim Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Para ta miała jeden błąd w drugiej części parkuru i z ten wynik pozwolił na zajęcie 10 miejsca w klasyfikacji.

 

Wyniki: TUTAJ