Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Do pozostałych kategorii dołączyli dzisiaj Juniorzy oraz Juniorzy Młodsi. Po dwóch dniach, prowadzenie w kategorii Ladies Cup utrzymuje Aleksandra Kierznowska. II półfinał Seniorów wygrał Dawid Kubiak. 

 

 

Pierwszy półfinał kategorii Dzieci I (Juniorzy Młodsi), inaczej niż w pozostałych kategoriach, rozegrano jako konkurs zwykły. Bezbłędny przejazd zaliczyły jedynie cztery zawodniczki, a najszybsza z nich była Iga Biegalska. Zawodniczka dosiadała oldenburskiej klaczy CARDHU. Drugi czas uzyskała Daria Pietrzak w przejeździe na wałachu szlachetnej półkrwi MONSUN. Miejsce trzecie w dzisiejszym półfinale zajęła Zuzanna Prymek startująca na belgijskiej klaczy TINKERBELL W.

 

 

Juniorzy rywalizowali na parkurze z przeszkodami o wysokości 135 cm. Najlepszy czas w I półfinale uzyskała Kornelia Kurleto startująca na holsztyńskiej klaczy LAUSANNE 65 i to ona przystąpi do kolejnego półfinału z zerowym kontem. Drugi czas przejazdu uzyskał obrońca tytułu mistrzowskiego Aleksander Lewandowski. Zawodnik dosiadał belgijskiej klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF. Na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Zybała startująca na wałachu rasy KWPN BEBETO. Do drugiego półfinału przystąpi z wynikiem 1,06 pkt karnego.

 

 

Drugi półfinał kategorii Ladies Cup zakończył się ponownym zwycięstwem Aleksandry Kierznowskiej, startującej na oldenburskim wałachu CORLEANO. Dzisiejszy przejazd zapewnił jej pozycję lidera w klasyfikacji ogólnej przed jutrzejszym finałem. Miejsce drugie w dzisiejszym konkursie zajęła Samanta Forlini. Bezbłędny przejazd zaliczyła na westfalskim wałachu KONTENDRO. Trzeci czas w II półfinale uzyskała Klaudia Siarkiewicz. Zawodniczka startowała na klaczy rasy Zangersheide ANDIGO AL Z, a przed finałem, w klasyfikacji ogólnej zajmuje 6 miejsce.

 

 

W konkursie drugiego półfinału Młodych Jeźdźców bezbłędny przejazd zaliczyło czterech zawodników. Najlepszy czas spośród nich uzyskała Matylda Kasner startująca na wielkopolskim ogierze ARES. Zawodniczka do konkursu finałowego przystąpi z bagażem 7,08 pkt karnych. Miejsce drugie zajęła Aleksandra Kierznowska. Drugi czas w konkursie uzyskała w przejeździe na wałachu rasy SF AMERIQUE LANDAIS. Na miejscu trzecim w dzisiejszym konkursie uplasowała się Julia Jaglarz. Zawodniczka dosiadała wałacha GROENAANNEMER VAN DEN LENTAMEL zapisanego do księgi SBS. Takie same miejsce zajmuje także w klasyfikacji ogólnej. Przed finałem, w klasyfikacji ogólnej prowadzi Gabriela Bado, na drugiej pozycji Aleksandra Kierznowska, trzecie miejsce Julia Jaglarz.

 

 

Dzisiejszy konkurs kategorii Seniorów zakończył się zwycięstwem Dawida Kubiaka. Czysty przejzd na ogierze rasy KWPN ESTORIL FORTUNA zapewnił mu awans w tabeli na miejsce 9. Drugi wynik w konkursie uzyskał Grzegorz Kubiak startujący na ogierze szlachetnej półkrwi SZULER. Miejsce trzecie w II półfinale, które dało również awans na miejsce 3 w klasyfikacji ogólnej, zajął Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik dosiadał ogiera szlachetnej półkrwi JERICO. Po dwóch półfinałach, pozycję lidera w klasyfikacji ogólnej zajmuje Wojciech Wojcianiec, na miejscu drugim Krzysztof Ludwiczak, trzeci Jarosław Skrzyczyński.