Zakończyły się tegoroczne zmagania podczas Gałkowo Perlage Masters. Tym samym ostatnie punkty z konkursów eliminacyjnych Polskiej Ligii Jeździeckiej zostały dopisane do rankingów. Przed nami już tylko finał rozgrywek w Warniku. W dzisiejszym konkursie Grand Prix triumfował junior Aleksander Lewandowski.

 

Finał Rundy Brązowej, zaliczany do PLJ, rozegrano jako konkurs zwykły z rozgrywką. Bezbłędny przejazd w przebiegu podstawowym zaliczyło 11 par. Najskuteczniej spośród nich parkur rozgrywki pokonał Adam Grzegorzewski. W konkursie triumfował dosiadając klaczy szlachetnej półkrwi QUEEN-FLY. Na miejscu drugim, również po dwóch bezbłędnych przejazdach, uplasował się Antoni Strzałkowski. Zawodnik startował na wałachu rasy SP AL CAPONE. Miejsce trzecie wywalczył Wiktor Helbich, który w dzisiejszym konkursie dosiadał wałacha rasy KWPN MICHAEL KNIGHT.

 

Do rozgrywki Finału Rundy Srebrnej zakwalifikowało się również 11 par. Najskuteczniej parkur rozgrywki pokonała Nina Milczarek. W konkursie zwyciężyła dosiadając holsztyńskiej klaczy CYANDRA. Na miejscu drugim oraz trzecim uplasował się zwycięzca poprzedniego konkursu, Adam Grzegorzewski. Zawodnik startował odpowiednio na oldenburskiej klaczy ARONIA i 6-letnim wałachu rasy SP ANGELO.

 

Finał Rundy Złotej, Grand Prix Gałkowo Perlage Masters, rozegrano na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Bez punktów karnych parkur z przeszkodami o wysokości 145 cm pokonało pięciu zawodników. Bezbłędny, a także najszybszy w rozgrywce okazał się junior Aleksander Lewandowski. Zwycięstwo odniósł dosiadając belgijskiej klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF. Miejsce drugie zajął Artur Kufel, także bez błędów na przeszkodach rozgrywki. Zawodnik startował na wałachu rasy KWPN ELANO. Na miejscu trzecim uplasował się Adam Nicpoń, który dosiadał holsztyńskiego wałacha COUNTER. Para miała jeden błąd w rozgrywce konkursu.