W dniach 30.05-2.06 w Radzionkowie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Tradycyjnie w ujeżdżeniu i skokach rozdano po dwa komplety medali w kategoriach Profi oraz Amator.

W klasyfikacji końcowej w ujeżdżeniu amator wygrał Stanisław Stołowski z Politechniki Poznańskiej, który dosiadał wałacha Odyseusz, na drugim miejscu mistrzostwa ukończyła Monika Borzęcka i Sagiwara, trzecie miejsce zajęła Roksana Fortuniak dosiadająca klaczy Gea-S.

W ujeżdżeniu Profi po złoto sięgnęła reprezentantka Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku – Aleksandra Lesner, która dosiadała wałacha Force łączny wynik tej pary po 3 dniach to 209,132%. Medal srebrny zawisł na szyi Zuzanny Haber, która wraz z wałachem Don Crusoe uzyskała łączny wynik 204,276%. Brąz trafił do Justyny Wojsz z Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z wałachem Jamal's Twinkeling uzyskała wynik 198,995%.

W skokach w kategorii Amator ze złotym krążkiem z Radzionkowa wyjechała Weronka Lipiec, dosiadająca klaczy Mika, Paulina Załubska dosiadająca klaczy Fempire G odebrała srebro, a brąz trafił do pary Justyna Modzelewska i Afrodyta.

W kategorii Profi po złoto sięgnęła reprezentantka Politechniki Opolskiej – Karolina Godoś, która dosiadała klaczy Cosa Che. Srebrny medal trafił do Urszuli Kalicińskiej i wałacha Discover-S. Brązowy medal zawisł na szyi Izabelli Kisielowskiej z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.