Christian AHlmann i Dominator 2000 Z zwyciężyli w konkursie LGCT Grand Prix w Hamburgu. W rozgrywkach GCL najlepszy wynik uzyskał zespół Valkenswaard United.

 

Pogoda nie rozpieszczała dzisiaj ani zawodników ani publiczność zgromadzoną licznie wokół hipodromu w Hamburgu. Ale mieszkańcy północnych Niemiec przyzwyczajeni są zarówno do deszczu i wiatru a doskonały sport jaki mogli oglądać na żywo wynagrodził im brak słońca. Osiem par zakwalifikowało się do rozgrywki konkursu LGCT Grand Prix. Christian AHlmann/GER i 12-letni ogier Dominator 2000 Z pokonali ją bezbłędnie w doskonałym czasie 50,51 s co dało im zwycięstwo.

 

Nasz początek na tych zawodach nie był zbytnio udany dlatego cieszę się z takiego zakończenia. Dzisiaj Dominator skakał doskonale i w rozgrywce mogłem właściwie w każdym dystansie zrobić o jedną foule mniej. Miałem nadzieję, że w tym sezonie uda mi się zdobyć „Golden Ticket” do Pragi. Ale nie sądziłem, że trafi on do mnie już na tych zawodach. – powiedział Ahlmann.

 

 

Na miejscu drugim ex aequo uplasowali się Andre Thieme/GER na klaczy DSP Chakaria i Michael Pender/IRL na HHS Calais. Dla 22-letniego Irlandczyka był jest to największy sukces w jego dotychczasowej karierze. Natomiast zawody w Hamburgu były dla Andre Thieme i jego klaczy jednym z etapów przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata. Tę parę zobaczymy już wkrótce podczas CSIO5* w Sopocie.

W klasyfikacji LGCT prowadzenie objął Christian Ahlmann, który ma obecnie 119 pkt. Tyle samo punktów na swoim koncie ma także Pieter Devos/BEL, który zajmuje drugie miejsce. Na kolejnych dwóch miejscach znajdują się kolejni reprezentanci Belgii – Niels Bruynseels (110) i Gilles Thomas (101).

 


Trzy zespoły ukończyły konkurs Global Champions League z wynikiem 4 pkt. Podobnie jak w czwartek najlepszy czas łączny uzyskali zawodnicy Valkenswaard United czyli Marcus Ehning na ogierze Stargold i John Whitaker na wałachu Equine America Unick du Francpport. I to oni zwyciężyli po raz pierwszy w tym sezonie. Na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci Madrid in Motion a trzecie miejsce zajął team Cannes Stars.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: LGCT