Udany weekend za granicÄ… polscy zawodnicy koÅ„czÄ… kolejnymi sukcesami. W najważniejszym konkursie turnieju w Samorin triumfowaÅ‚ Adam Grzegorzewski. W mÅ‚odzieżowych GP zwyciężyÅ‚y tam jeszcze Wiktoria Cwalina i Tamara Tybulczuk. We Francji finaÅ‚ CDIJ wygraÅ‚a Veronica Pawluk.

CSI2*/CSIO Youth Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Konkurs Grand Prix zawodów zaliczany byÅ‚ do LR, a przeszkody na parkurze miaÅ‚y wysokość 145 cm. WystartowaÅ‚o w nim ponad 50 par, ale bezbÅ‚Ä™dnie w przebiegu podstawowym jeździÅ‚y tylko 4 z nich. O zwyciÄ™stwie w tej zaciÄ™tej rozgrywce zadecydowaÅ‚o zaledwie 0,03 s. Szybszy o te uÅ‚amki sekund okazaÅ‚ siÄ™ Adam Grzegorzewski i to on siÄ™gnÄ…Å‚ po zwyciÄ™stwo w tym konkursie. Zawodnik dosiadaÅ‚ holsztyÅ„skiego waÅ‚acha DARK FIRE. Z jednym bÅ‚Ä™dem parkur podstawowy ukoÅ„czyÅ‚ Maksymilian Wechta na ogierze CASSIOPEIA (21 miejsce).

Adam Grzegorzewski i Dark Fire

Z konkursem GP zmierzyli siÄ™ dzisiaj też MÅ‚odzi Jeźdźcy. Ten konkurs także miaÅ‚ wysokość 145 cm i jego wyniki zaliczane byÅ‚y do Åšwiatowego Rankingu. Najlepsza okazaÅ‚a siÄ™ tu Tamara Tybulczuk, która pierwszy w karierze taki konkurs wygraÅ‚a dosiadajÄ…c waÅ‚acha rasy SP SZIFO. O sukcesie może mówić też Juliana Suska. Zawodniczka w tym konkursie dosiadaÅ‚a klaczy CASCADEUCE i po podwójnie bezbÅ‚Ä™dnym przejeździe zajęły 4 miejsce.

Tamara Tybulczuk i Szifo

Jeden z wiÄ™kszych sukcesów w ramach konkursów CSIOP odnotowaÅ‚a dzisiaj też Wiktoria Cwalina. Amazonka dosiadajÄ…c kuca LEXUS okazaÅ‚a siÄ™ najlepsza w Grand Prix 125 cm tych zawodów.

Wiktoria Cwalina i Lexus

To jednak nie byÅ‚ koniec polskich zwyciÄ™stw, bo finaÅ‚ CSIAm 115 cm w rozgrywce wygraÅ‚a Zuzanna Bukowska startujÄ…ca na hanowerskiej klaczy UCCELLA Z. Do rozgrywki juniorskiego Grand Prix awansowaÅ‚a też Antonina Kucharska, która z klaczÄ… CHICHA MINT ostatecznie zajęła 6 miejsce. Dobrze z konkursem GP CSIOCh poradziÅ‚a sobie też Maja Å»uradzka, która na waÅ‚achu CHATTAHOOCHEE Z w rozgrywce wywalczyÅ‚a 4 miejsce. Na koniec zawodów dobre przejazdy oglÄ…daliÅ›my jeszcze w najliczniejszym konkursie Silver Tour 135 cm, który po raz kolejny podzielony byÅ‚ na dwie grupy. W pierwszej 9 miejsce zajęła Olga PawÅ‚owska startujÄ…ca na waÅ‚achu rasy KWPN HANNIBAL, a w drugiej 12-ta byÅ‚a Joanna Rosicka-Tyszko razem z oldenburskim ogierem MANCHESTER RED WINE

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth 2024, Zuidwolde (NED)

Z konkursami Grand Prix zmierzyÅ‚y siÄ™ dzisiaj pozostaÅ‚e grupy wiekowe. Do rozgrywki GP Juniorów 140 cm zakwalifikowaÅ‚y siÄ™ dwie polskie pary. Tam amazonki niestety nie ustrzegÅ‚y siÄ™ bÅ‚Ä™dów. Daria Pietrzak startujÄ…ca na klaczy rasy SP Unica-K uzyskaÅ‚a czas, który mógÅ‚ zagwarantować zwyciÄ™stwo, ale jeden bÅ‚Ä…d oznaczaÅ‚ ostatecznie 4 miejsce w konkursie. Julia Ganowska do tego konkursu wybraÅ‚a ogiera Jornian Blue F. Para w rozgrywce miaÅ‚a dwa bÅ‚Ä™dy i uplasowali siÄ™ na 13 miejscu w koÅ„cowej klasyfikacji. W rozgrywce konkursu GP CSIOY nie oglÄ…daliÅ›my niestety polskiej pary. Dwa bÅ‚Ä™dy w przebiegu podstawowym miaÅ‚a Natalia Sydow startujÄ…ca na waÅ‚achu rasy KWPN First One. Taki sam wynik uzyskaÅ‚ też Oliwer Bule, który na belgijskiej klaczy Nelke van het Zonnehof miaÅ‚ tylko jeden bÅ‚Ä…d, ale dodatkowo przekroczyÅ‚ normÄ™ czasu.

W niedzielÄ™ rozegrano jeszcze konkurs 125 cm CSIOCh w którym 8 miejsce zajÄ…Å‚ Adam GoszczyÅ„ski startujÄ…cy na klaczy rasy SP Lorina, a zaraz za nim uplasowaÅ‚a siÄ™ Alicja Kosmol w starcie na klaczy rasy KWPN Fereusa.

CSI2* Azelhof Lier (BEL)

W konkursie Grand Prix CSI2* LR oglÄ…daliÅ›my tylko PaulinÄ™ MalinowskÄ…, która wystartowaÅ‚a na holsztyÅ„skim waÅ‚achu Crown Prince 2. W przebiegu podstawowym para miaÅ‚a dwa bÅ‚Ä™dy i drobne przekroczenie normy czasu co daÅ‚o Å‚Ä…cznie 9 pkt karnych.

W rozgrywce maÅ‚ego GP CSI1*, na poziomie 130 cm, walczyÅ‚a za to Izabela Vinckier startujÄ…ca na westfalskim waÅ‚achu Kardinard Melloni. Para miaÅ‚a jeden bÅ‚Ä…d i ostatecznie zajÄ™li 12 miejsce. Blisko startu w rozgrywce tego konkursu byÅ‚a Malwina UrbaÅ„ska, która na belgijskim waÅ‚achu Quick Boy D&E nie miaÅ‚a bÅ‚Ä™dów, ale parkur ukoÅ„czyÅ‚a z 2 pkt za przekroczonÄ… normÄ™ czasu. Obie zawodniczki uplasowaÅ‚y siÄ™ za to w czołówce konkursu 120 cm. Izabela Vinckier na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z zajęła 4 miejsce, a Malwina UrbaÅ„ska w starcie na ogierze rasy KWPN Lincom's Libre CL byÅ‚a 6-ta. Izabela Vinckier bezbÅ‚Ä™dnie jeździÅ‚a jeszcze w konkursie finaÅ‚owym dla 5/6-latków, w którym na hanowerskim waÅ‚achu Dijon byÅ‚a 18-ta.

CSI3* Kessel (NED)

W konkursie Grand Prix 155 cm LR MichaÅ‚ Kaźmierczak wystartowaÅ‚ na waÅ‚achu rasy KWPN Kalahari Rock. Para w przebiegu podstawowym konkursu miaÅ‚a jeden bÅ‚Ä…d i zajÄ™li 25 miejsce. Oznacza to dodatkowo, że zawodnik uzyskaÅ‚ drugie minimum olimpijskie z tym koniem.

CDI4* Le Mans (FRA)

Trzy bardzo dobre dni startów w konkursach CDIJ Veronica Pawluk zakoÅ„czyÅ‚a zwyciÄ™stwem w programie dowolnym z muzykÄ…. Do tego konkursu wybraÅ‚a oldenburskiego waÅ‚acha DANCLAIR, a wynik jaki zapewniÅ‚ im pierwsze miejsce to 72,942%. Alexandra Senkowski w finaÅ‚owym konkursie CDIAm zajęła trzecie miejsce, a jej przejazd na waÅ‚achu RUIZ RUDILLO dzisiaj oceniono na 61,325%.

CDI3* St. Margarethen (AUT)

W niedzielnym programie indywidualnym CDIJ lepiej zaprezentowaÅ‚a siÄ™ Ann Van Den Broeck. Zawodniczka w starcie na hanowerskim waÅ‚achu BON BAILADOR uzyskaÅ‚a wynik 66,961% i zajęła 4 miejsce. Zaraz za niÄ… uplasowaÅ‚a siÄ™ Anna BÅ‚oÅ„ska, która na waÅ‚achu rasy KWPN JAMES GRANT tym razem zostaÅ‚a oceniona na 66,863%. Julia Jokiel dzisiaj również zaprezentowaÅ‚a siÄ™ w programie indywidualnym zawodów CDIY. Amazonka dosiadajÄ…c waÅ‚acha rasy KWPN J'ADORE zostaÅ‚a oceniona na 67,353% co zapewniÅ‚o 5 miejsce w konkursie.