Dobre starty w Czechach kontynuują polscy zawodnicy. W dzisiejszym konkursie LR trzecie miejsce zajął Adam Grzegorzewski. Trzecia w konkursie GP Freestyle była też Katarzyna Milczarek. W Luhmühlen bezbłędny na krosie był Paweł Spisak

CSI2*-W Olomouc (CZE)

W Czechach rozegrano dzisiaj pierwszy z konkursów zaliczany do Longines Ranking. W rozgrywce tego konkursu zobaczyliśmy dwie polskie pary. Dwa bezbłędne przejazdy odnotował Adam Grzegorzewski startujący na wałachu rasy KWPN ISSEM. Czas rozgrywki jaki uzyskali pozwolił im na zajęcie 3 miejsca. W rozgrywce walczyła też juniorka Klara Kozioł dosiadająca wałacha rasy SP ROCKY. Ta para ukończyła zmagania na 7 miejscu z jednym błędem w rozgrywce. Na płatnym miejscu uplasowała się jeszcze Julia Jaglarz, która miała jeden błąd w przebiegu podstawowym w starcie na wałachu GROENAANNEMER VD LENTAMEL (11 miejsce).

Konkurs finałowy dla koni 6-letnich wygrała Malwina Urbańska startująca na westfalskim ogierze CACHMER. Zawodniczka zajęła także trzecie miejsce w tym konkursie dosiadając holsztyńskiego ogiera DARGOS. W rozgrywce tego konkursu rywalizowali także Mateusz Tyszko na ogierze SELLINO (14 miejsce) oraz Klara Kozioł na klaczy VOILA (15 miejsce). W konkursie finałowym dla koni 7-letnich jeden błąd miał Antoni Strzałkowski startujący na klaczy rasy KWPN JAMINKA P (11 miejsce).

W czterokonnej rozgrywce juniorskiego Grand Prix mogliśmy oglądać jedną polską parę. Maria Brańka-Borja startowała w tym konkursie na klaczy MA BELLE DE MUZE. Zawodniczka pomimo zrzutki w rozgrywce ukończyła zmagania na drugiej pozycji. Jagoda Data na holsztyńskim wałachu CHENET w finale Elite Tour miała 13 pkt w drugiej fazie konkursu, co pozwoliło jej na zajęcie 11 miejsca.

Wyniki TUTAJ

CSI2* San Giovanni (ITA)

Sandra Piwowarczyk odnotował kolejny bezbłędny przejazd na klaczy IVORY COAST. Tym razem para zajęła 4 miejsce w konkursie 125 cm. Na 5-letnim ogierze LANZAROTE miała dzisiaj jedną zrzutkę w konkursie CSIYH (9 miejsce). Zawodniczka zajęła również 9 miejsce w konkursie dla koni 6-letnich gdzie dosiadała klaczy KALAHARI. Mikołaj Barański na wałachu JUGGLE BARAKA w konkursie dla 7-latków miał dzisiaj jeden błąd. Dwie zrzutki odnotował w konkursie 140 cm gdzie dosiadał wałacha KAZAN VEN DE PITSEMBURG. Laura Barańska na wałachu DEXTER ukończyła konkurs 120cm z jednym błędem, co dało jej 14 miejsce. Na wałachu CHUCK NORRIS w konkursie 140cm miała dzisiaj w sumie 9 pkt karnych. Monika Dulczewska na ogierze BASQUIAT DU LOZON ukończyła konkurs 145 cm LR z 12 pkt karnymi.

CSIO3* Bojourishte (BUL)

Róża Konieczna na holsztyńskim DARIDO B miała dzisiaj jeden błąd w konkursie 140 cm. Taki sam wynik uzyskała też w starcie na klaczy LA FIOLA PICCOLA w konkursie 125 cm.

CDI4*-W Pilisjászfalu (HUN)

Swój wczorajszy wynik poprawiła Katarzyna Milczarek startująca na Węgrzech w konkursach CDI-W. W dzisiejszym programie Grand Prix Freestyle na ogierze GUAPO zajęła 3 miejsce. Sędziowie ocenili przejazd naszej reprezentantki na 72,125%.

Longines Luhmühlen Horse Trials (GER)

W ten weekend na zawody WKKW do Niemiec pojechała liczna polska reprezentacja. Polacy startują tam w konkursie CCI4*-S. W czwartek i piątek rozegrano próbę ujeżdżenia po której 9 miejsce zajmował Paweł Spisak startujący na wałachu rasy SP BANDERAS. Zawodnik pokonał próbę krosu bez punktów karnych na przeszkodach oraz zachowując normę czasu. Utrzymał tym samym 9 miejsce w tabeli przed jutrzejszą próbą skoków. W Luhmühlen startują również Małgorzata Cybulska na wałachu CHENARO 2, Paweł Warszawski na klaczy LUCINDA EX ANI 4, Kamil Rajnert na wałachu GOUVERNEUR, Joanna Pawlak na klaczy FANTASTIC FRIDA oraz Mateusz Kiempa na klaczy LIBERTINA. Ci zawodnicy przystąpią do próby skoków z dalszych miejsce w klasyfikacji ogólnej.